Prezydent Jacek Wójcicki otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2019 rok. Za uchwałą głosowało 19 radnych, 4 wstrzymało się od głosu, nikt nie był przeciw.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Podczas ostatniej czerwcowej sesji radni zatwierdzili sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie z wykonania Budżetu Miasta Gorzowa Wlkp. za 2019 rok i zagłosowali za udzieleniem prezydentowi absolutorium za realizację budżetu. Sprawozdania miały pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej w Zielonej Górze. Pozytywnie był również zaopiniowany przez Komisję Rewizyjną Rady Miasta i Regionalną Izbę Obrachunkową wniosek o udzielenie absolutorium prezydentowi Gorzowa z wykonania budżetu miasta za rok 2019.

Również radni przegłosowali uchwałę w tej sprawie. Głosowało 23 radnych, 19 głosowało za, 4 wstrzymało się od głosu, nikt nie był przeciw.

- Dziękuję za to głosowanie, za aprobatę i wszystkie głosy, również te wstrzymujące się - powiedział prezydent Jacek Wójcicki. - Dziękuję mojemu zespołowi za codzienną ciężką pracę nad budżetem. Pragnę zauważyć, że siedem lat temu było nas, urzędników, ponad 550, dziś jest nas 540, a realizujemy historyczne dla miasta inwestycje i rekordowy budżet. Miasto się zmienia, skala zmian jest ogromna i to nasza wspólna praca - zakończył prezydent miasta. Podziękował też radnym za głosowanie oraz stałą współpracę nad zmianami w mieście. - Państwa uwagi, informacje od mieszkańców, pozwalają nam reagować na potrzeby gorzowian - podkreślił Jacek Wójcicki.

Dochody Miasta ogółem w 2019 roku wyniosły 812 319 490, 78 zł, co stanowi 94,5 proc. zaplanowanych dochodów. Wydatki budżetowe Miasto wykonało w kwocie 850 436 798, 47 zł co stanowi 85,3 proc. planowanych wydatków w 2019 roku, przy planowanym budżecie deficytowym w kwocie 136 795 351 zł. Dlatego miasto zamknęło rok 2019 niższym deficytem w wysokości 38 117 307, 69 zł. Na koniec roku budżetowego łączna kwota długu Miasta wyniosła 189 626 983, 65 zł.

Zanim radni głosowali nad absolutorium, podjęli również uchwałę sprawie przyjęcia „Raportu o stanie miasta”.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem