Na początek lata muzyczna niespodzianka: Tomasz Żeleśkiewicz, muzyk, skrzypek i aranżer, zagra kilka minirecitali na ulicach Gorzowa. Będzie go można usłyszeć od dziś, 25 czerwca, do końca miesiąca grającego klasyczne utwory w różnych punktach miasta.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Początek serii muzycznych recitali już dziś o godz. 10 przed budynkiem urzędu miasta przy ul. Sikorskiego, a po południu o godz. 16 na Starym Rynku. W kolejne dni nasłuchujmy muzyki na bulwarze, Kwadracie, w parku Róż i na skwerze przy łaźni miejskiej. W specjalnych programach artysta zaprezentuje się pracownikom samorządowych instytucji społecznych i urzędu miasta.

Tomasz Żeleśkiewicz to wolontariusz Fundacji „Dogonić marzenia”, blisko współpracujący z szefem gorzowskiego oddziału fundacji Tomaszem Manikowskim, radnym, społecznikiem i pracownikiem GCPR. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu i Uniwersytetu w Szczecinie. W latach 2000-2013 był solistą Teatru Wielkiego w Szczecinie. Współpracował m.in. z Waldemarem Malickim i Aleksandrem Maliszewskim. Grał również z Ryszardem Rynkowskim, Marylą Rodowicz i Zbigniewem Wodeckim. W 2013 r. założył zespół DUO Virtuosa, łącząc muzykę klasyczną z gatunkami muzyki blues, pop, rap i jazz.

- Wakacyjne granie dla mieszkańców to społeczny projekt Fundacji „Dogonić marzenia”, a Tomasz Żeleśkiewicz dla gorzowian zagra pro bono, tj. nie pobiera honorarium za zwoje występy. Harmonogram może jeszcze ulec zmianie, a to oznacza, że muzyk może pojawić się w dodatkowych miejscach na terenie miasta - informuje Marta Liberkowska, dyr. miejskiego wydziału promocji i informacji.

Oto harmonogram recitali:

25 czerwca - czwartek

godz. 10 - okolice UM, ul. Sikorskiego

godz. 16 - Stary Rynek

26 czerwca - piątek

godz. 18 - Stary Rynek

27 czerwca - sobota

godz. 18 - bulwar

29 czerwca - poniedziałek

godz. 12 - Kwadrat

godz. 14 - park Róż

30 czerwca - wtorek

godz. 10 - ul. Hawelańska

godz. 12 - skwer przy łaźni miejskiej

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  koncert na ulicy ? wszystkie rozkopane, jedynie Hawelanska pozostaje.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0