Tak miało być już półtora roku temu. Jednak kolejne terminy przesuwano i dopiero teraz kończy się budowa nowego deptaka na ul. Sikorskiego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na deptaku na ul. Sikorskiego stanęły już nowe miejskie meble, czyli ławki i stojaki na rowery ze stylizowanym motywem katedry i estakady. Ławki są wyłożone drewnem, naprzeciwko urzędu miasta są niewielkie, umieszczone wokół rosnących tam drzew, natomiast w pobliżu katedry i Skweru 31 Sierpnia to duże platformy, na których można się rozłożyć.

Wcześniej już na deptaku stanęły wielkie donice z posadzonymi w nich drzewami – klonami tatarskimi.

Meblowanie nowego deptaka oznacza, że powoli inwestycja w tym miejscu zmierza do końca. Cały remont ul. Sikorskiego miał się zakończyć w sierpniu ubiegłego roku, ale deptak planowano oddać do użytku już w styczniu, kiedy też miał być wznowiony ruch tramwajów.

Po półtora roku opóźnienia miasto zapowiedziało, że 2 lipca na 763. urodziny miasta zaczną kursować tramwaje na linii nr 1, czyli koło katedry w kierunku d. Silwany.

Wznowienie komunikacji tramwajowej nie oznacza, że inwestycja na ul. Sikorskiego jest zakończona. Trwają jeszcze prace w zachodniej części ulicy, m.in. na nowym rondzie obok domu towarowego Rolnik. Ulica będzie więc przez całe lato sukcesywnie oddawana do użytku.

CZYTAJ TAKŻE: Przebudowa ul. Sikorskiego. Dlaczego to wszystko tak długo trwa?

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem