Trwa nabór do udziału w cyklu wakacyjnych warsztatów dla dzieci WakacjoImaginacje 2020 organizowanych przez Miejski Ośrodek Sztuki. Warsztaty startują już 13 lipca.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

WakacjoImaginacje 2020 to seria warsztatów dla dzieci najmłodszych i nieco starszych. Nabór rozpoczął się 22 czerwca. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie (tel. 95 733 25 67) w godz. od 9 do 15 od poniedziałku do piątku.

Zajęcia będą się odbywały na trawniku przed budynkiem Miejskiego Ośrodka Sztuki. W razie deszczu zostaną przeniesione do sali edukacyjnej MOS.

Odbędą się w dwóch turach, dla różnych grup wiekowych. W dniach od 13 do 17 lipca zaproszeni są uczestnicy w wieku od 10 do 12 lat, a w dniach od 20 do 24 lipca dzieci w wieku od 7 do 9 lat.

W tym roku prowadzącymi zajęcia będą: Justyna Klimek, Ewa Bone, Ewa Kozubal, Michalina Zając, Agata Marchlewska.

Kij deszczowy i recykling

Zajęcia w starszej grupie będą w godz. od 10 do 14. Co ciekawego czeka młodych uczestników? Justyna Klimek poprowadzi warsztaty zaklinania deszczu. To spotkanie dla konstruktorów, pomysłowych dekoratorów i stukających młotkami, podczas którego powstaną kije deszczowe – tradycyjny południowoamerykański instrument plemienny wydający kojący i miły dźwięk. Justyna Klimek jest członkinią Stowarzyszenia Plantacja Wyobraźni - MDK, absolwentką Wydziału Pedagogicznego na Uniwersytecie Warszawskim, doświadczoną pedagożką i nauczycielką j. angielskiego. Poprowadzi również kolejnego dnia warsztaty „podpierania czytelnictwa”, czyli zajęcia dla majsterkowiczów, na których wykonają z drewna oraz ozdobnych drobiazgów podpórki do książek.

W kolejnych dniach Ewa Bone i Ewa Kozubal poprowadzą warsztaty recyklingowe „Eko-Lampy” i pokażą, jak tworzyć designerskie lampy z tego, co pozornie nadaje się do wyrzucenia. Prowadzące to uznane artystki, od dawna zaangażowane w akcje MOS. Ewa Kozubal uzyskała dyplom w Pracowni Rzeźby Prof. Jana Berdyszaka w 2004 r. Ewa Bone w Pracowni Rzeźby Prof. Wojciecha Kujawskiego w 2003 r. Współpracują od 2003 r., tworząc obiekty, akcje uliczne, scenografie do wydarzeń kulturalnych.

Kosmiczny Gorzów
Kosmiczny Gorzów  DANIEL ADAMSKI

Obie artystki poprowadzą również warsztaty Print Design, na których z materiałów recyklingowych (niechcianych ubrań i toreb) powstaną nowe, unikalne i osobiste kolekcje Wiosna-Lato 2020 dzięki wykorzystaniu farb i szablonów. Od projektowania autorskich wzorów, logotypów, motywów po naniesienie ich na tkaniny. Będą przetwarzane stare t-shirty, spódnice, torby itd., a niechciana garderoba reinkarnuje w kolorową i niepowtarzalną kolekcję.

Wyobraźnia i tworzenie

Od 20 lipca zaczną się warsztaty dla dzieci w wieku od 7 do 9 lat. Na początek „ARTmazja - Podróż przez wyobraźnię”, w którą dzieci zabierze Michalina Zając. Jest absolwentką Zespołu Szkół Plastycznych oraz Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Na co dzień prowadzi zajęcia z plastyki w szkole podstawowej i grupy plastyczne w Zielonogórskim Ośrodku Kultury. Prowadzi autorski blog ARTmazja. Na warsztatach zaprosi dzieci do zabawy formą, kolorem i językiem plastyki, aby posługując się elementami przyrody, tworzyły własne kompozycje.

Kolejne warsztaty poprowadzi Agata Marchlewicz, pedagog specjalny i nauczycielka plastyki w Poznaniu. Ukończyła grafikę warsztatową na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Stypendystka Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego i laureatka konkursu Salted Candy organizowanego przez Galerię Nowa w Poznaniu. Od ośmiu lat prowadzi pracownię plastyczną Sztuka Mieszka. Współpracuje z takimi poznańskimi instytucjami jak: Galeria Miejska Arsenał, Centrum Kultury Zamek, Wydawnictwo Zakamarki, Brama Poznania ICHOT, Fundacja Tres, Kontener Art i inne. Przygotowała i przeprowadziła kilkadziesiąt warsztatów artystycznych dla dzieci oraz dla dorosłych. Obecnie tworzy autorskie wycinanki pod pseudonimem Cięta Córa, które można zobaczyć na Instagramie (Polish Cuttings) i na Facebooku.

Agata Marchlewicz poprowadzi zajęcia pod hasłami „Straszne stwory” i „Tajemniczy świat z papieru”, podczas których wykonają rzeźby stworów, które czają się na dworze, a klejąc, tnąc, dziurkując i składając, stworzą własne niesamowite światy, miasta.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem