Kiedy to się przydaje? Kiedy chcesz towarzyszyć partnerce podczas porodu, kiedy wymaga tego pracodawca, albo po prostu chcesz wiedzieć, czy jesteś chory, choć nie masz objawów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Od środy, 24 czerwca można zrobić badania molekularne na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium gorzowskiego szpitala. Na badania będzie można się zgłaszać codziennie w dni powszednie w godz. 14-15 do namiotu TRIAGE przy ul. Dekerta 1 z potwierdzeniem wykonania przelewu na rachunek bankowy szpitala (numer 08 1130 1222 0030 2002 6720 0003) i dopiskiem TEST-COVID. Wykonanie testu kosztuje 430 zł. Wynik jest znany po ok. 48 godzinach.

Badanie molekularne jest wykonywane rekomendowaną przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) metodą RT-PCR, w której materiałem diagnostycznym jest wymaz z nosa i nosogardzieli.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  waznosc wyniku ograniczona, 1 tydzien ?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0