Potwierdza się transfer, który w Gorzowie budzi spore emocje. Wyżej chce już teraz grać niespełna 26-letni Alan Błajewski, dlatego zamienia Stilon na Wartę. Istotnym wzmocnieniem będzie też o rok starszy pomocnik Mateusz Ławniczak, jesienią filar Unii Janikowo, szóstej ekipy w drugiej grupie trzeciej ligi.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Warciarze zaczęli już serię gier towarzyskich, zremisowali z Wartą Międzychód 1:1, po golu Dawida Ufira w doliczonym czasie, ale ich skład cały czas jest w budowie. Na testach przebywa m.in. 21-letni napastnik Przemysław Macierzyński, pochodzący z Lubska (w ostatnim sezonie rozegrał kilka meczów w rezerwach Miedzi Legnica), w Gorzowie mają pojawić się kolejni gracze, nawet z futbolowymi epizodami w ekstraklasie, którzy mają dać beniaminkowi trzeciej ligi jakość na miarę spokojnego utrzymania.

Alan Błajewski podpisał z Wartą kontrakt na rok, z opcją przedłużenia umowy na dwa lata. Wokół tego transferu ze Stilonu do trzecioligowca jest dużo emocji, w większości zupełnie niepotrzebnych. W kwestii obu gorzowskich klubów futbolowych pozostajemy naiwnymi idealistami i liczymy na zdrową konkurencję, a także na kolejne, derbowe starcia na jak najwyższym poziomie rozgrywkowym.

– Nasze cele są naprawdę ambitne i jak widać, po naszych działaniach, nie chodzi tylko o pierwszy zespół, którym jest na samej górze piramidy szkoleniowej, ale o cały system – powiedział Paweł Wójcik, trener Warty. – Nowym początkiem jest projekt „Future Team” i porozumienie z klubami, które nam zaufały, chcą działać i rozwijać się na takich samych zasadach jak my, w pełni korzystać z Warta Areny, czyli świetnego kompleksu boisk przy Żwirowej. Jeśli chodzi o drużynę seniorską, chcemy zagrać w trzeciej lidze i wyżej. Najważniejsze jest jednak, abyśmy potrafili wychować piłkarzy, którzy nabędą klasy i umiejętności na miarę najwyższych poziomów rozgrywkowych.

Porozumienie z Wartą podpisali m.in. przedstawiciele Orła Międzyrzecz, Czarnych Witnica czy Spójni Ośno Lubuskie. Łącznie kilkanaście klubów i szkółek piłkarskich. Jesteśmy za każdą inicjatywą, która w ciągu najbliższych lat pomoże gorzowskiemu futbolowi wyjść poza dopiero czwarty poziom rozgrywkowy. Równolegle ważną rolę musi odegrać miasto, nadążyć za rozwojem, czyli przygotować stadion piłkarski na miarę naszych czasów.

Jeśli chodzi o piłkę seniorską, w tej chwili czekamy na dokończenie lubuskiego Pucharu Polski w lipcu i sierpniu oraz na powrót do rozgrywek ligowych naszych drużyn.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej