Władze Gorzowa przypominają, że osoby odwiedzające urząd miasta nadal mają obowiązek zasłaniania ust i nosa.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Od 16 kwietnia 2020 r. zgodnie z rozporządzeniem w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, mamy obowiązek zasłaniania ust w miejscach użyteczności publicznej, w urzędach, sklepach, transporcie publicznym, punktach usługowych.

Wprowadzenie takiego obowiązku związane jest z tym, że duża część zakażonych koronawirusem nie ma objawów choroby. Nieświadomie mogą więc przenosić wirusa na kolejne osoby. Maseczki mają więc za zadanie zahamować rozwój epidemii.

Od 30 maja br. nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem zachowania dwóch metrów dystansu od innych ludzi. Maseczki są jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, autobusach czy tramwajach. Także w urzędzie.

Osoby, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą korzystać z maseczek, powinny chronić siebie i innych, zasłaniając usta i nos elementami odzieży lub zakładając przyłbicę.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem