Przechodzącego na emeryturę po 28 latach służby insp. Jerzego Głąbowskiego zastąpi podinsp. Szymon Sędzik. Nowy komendant będzie nadzorował zatem pracę pionów kryminalnych
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Od 22 czerwca garnizon lubuskiej policji ma nowego zastępcę komendanta wojewódzkiego policji w Gorzowie.

Komendant główny policji powierzył obowiązki na tym stanowisku podinsp. Szymonowi Sędzikowi. Rozkaz wręczył pełniący obowiązki komendanta wojewódzkiego policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosław Pasterski.

Podinsp. Szymon Sędzik był dotąd pierwszym zastępcą komendanta miejskiego policji w Lesznie. W Gorzowie obejmie stanowisko po przechodzącym na emeryturę po 28 latach służby insp. Jerzym Głąbowskim. Nowy komendant będzie nadzorował zatem pracę pionów kryminalnych.

Podinsp. Szymon Sędzik służbę w policji rozpoczął w 1998 roku. Zaczynał w Rawiczu. Od 2006 roku pracował we Wrocławiu w Centralnym Biurze Śledczym, gdzie awansował na stanowisko specjalisty. Od 2009 roku pełnił funkcję zastępcy naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Górze. W 2012 roku rozpoczął pracę w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, gdzie w roku 2015 awansował na stanowisko zastępcy naczelnika Wydziału dw. z Korupcją KWP we Wrocławiu. Od lutego 2016 roku pełnił służbę jako I zastępca komendanta miejskiego policji w Lesznie.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem