Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przypomnijmy, że z powodu pandemii koronawirusa w lubuskiej czwartej lidze nie odbyła się runda wiosenna, rozgrywki zostały zaliczone po 15. kolejkach. Awans do trzeciej ligi otrzymała Warta Gorzów, stilonowcy zostali na drugiej pozycji, z dorobkiem o 3 pkt mniejszym niż lider. Spójnia Ośno Lubuskie zajęła piąte miejsce, a Ilanka Rzepin 12.

Niebiesko-biali zaczęli serię gier towarzyskich od zwycięstwa w domu i remisu na wyjeździe. W meczu ze Spójnią gole strzelali Patryk Nidecki (z rzutu karnego) i Gracjan Kunowski. W obu spotkaniach Stilon poprowadził drugi trener Karol Gliwiński. Pierwszy szkoleniowiec Kamil Michniewicz w ten weekend przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski w amp futbolu, czyli piłki nożnej osób po amputacjach.

– Najważniejsze, że znów gramy. Świetnie, że po tak długiej przerwie w końcu mam możliwość wyjścia z przeciwnikiem na boisko, zagrania meczów – powiedział Karol Gliwiński. – Zaczęliśmy od gier dzień po dniu, a więc siłą rzeczy składy były mieszane. Jak widać, gramy przede wszystkim młodzieżą z akademii, rocznikami 2000 i młodszymi. Ten kierunek na pewno się nie zmieni, a jestem przekonany, że ci chłopcy, wsparci kilkoma bardziej doświadczonymi zawodnikami, poprowadzą nas do wygranej w czwartej lidze.

Na pewno nadal stilonowców będzie wspierał wychowanek, 35-letni Łukasz Maliszewski. A co z o pięć lat starszym Krzysztofem Kaczmarczykiem, który jest już bardzo poważnie zaangażowany w pracę trenerską? – Tu rozmowy trwają, mam nadzieję, że Krzysiek też jeszcze nam pomoże, zostanie z nami również na boisku – dodał drugi trener niebiesko-białych.

Stilonowcy: Gratulujemy Warcie, walczymy o awans w następnym sezonie

Z istotnych zmian: trzecioligową Stal Brzeg ma zasilić Mateusz Ogrodowski, a najwięcej emocji wzbudza ewentualne odejście Alana Błajewskiego, który ma wzmocnić szykującą się do gry o ligę wyżej Wartę Gorzów. – Do końca czerwca Alan jest zawodnikiem Stilonu Gorzów – zakończył trener Gliwiński.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.