Ze względu na koronawirusa i zakazy, albo ograniczenia liczby widzów na trybunach organizatorzy żużlowego cyklu Grand Prix na razie tylko informują o odwołaniu kolejnych imprez, ale podobno mają plan, aby wyłonić mistrza świata we wrześniu i październiku. Kto wie, czy nie tylko na polskich torach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wcześniej sposób na prestiżowe wyścigi żużlowe nawet w czasie epidemii koronawirusa znaleźli organizatorzy mistrzostw Europy. Wszystkie pięć turniejów zobaczymy w lipcu, będzie je transmitował Eurosport. Uczestników SEC 2020 na początek i koniec ugości Toruń, a także Bydgoszcz, Gniezno i Rybnik.

Organizatorzy wyścigu o żużlowego mistrza świata do tej pory tylko przesuwają lub całkiem odwołują kolejne imprezy. Ostatnio wypadły z kalendarza obie rundy szwedzkie - ta z 25 lipca w Hallstavik i z 15 sierpnia w Malilli. Dopiero w 2021 r. zobaczymy też rundę Grand Prix na Stadionie Narodowym w Warszawie. Te zmagania najpierw zostały odłożone z maja na sierpień, a teraz już nie ma ich w kalendarzu 2020.

- Konsultowaliśmy te decyzje i dla bezpieczeństwa wszystkich obecnych na tych imprezach nie było innej możliwości jak ich odwołanie. Do Warszawy zapraszamy 21 maja przyszłego roku; mamy nadzieję, że już bez przeszkód - poinformowali organizatorzy.

W końcu jednak mamy jakieś konkrety. Informację, że cały czas trwają prace nad planem awaryjnym, aby żużlowego mistrza świata (złota ma bronić Bartosz Zmarzlik) jednak w tym roku wyłonić. We wrześniu i październiku miałoby się odbyć aż osiem turniejów. Nieoficjalnie słychać, że mielibyśmy oglądać po dwie imprezy na jednym torze, dzień po dniu. Kto wie, czy nie wyłącznie w Polsce. Wśród potencjalnych organizatorów może się znaleźć również Gorzów.

- Trwają jakieś rozmowy, też słyszałem, że szczegóły co do kształtu Grand Prix 2020 cały czas są dopracowywane. Oczywiście powrót mistrzostw świata do Gorzowa bardzo by mnie ucieszył. Zobaczymy, czy tak się stanie - powiedział Marek Grzyb, prezes Stali Gorzów.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej