To będzie już czwarta edycja wakacyjnego cyklu Pikniki Chopinowskie. Filharmonia zaprasza od 12 lipca do ostatniej niedzieli wakacji. A muzyki klasycznej posłuchamy na leżakach rozstawionych na Placu Sztuk przed filharmonią.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Filharmonia Gorzowska wprawdzie całą drugą połowę sezonu artystycznego nie mogła zaprosić publiczności do siebie i musiała zrezygnować z zaplanowanego repertuaru. Jednak koniec sezonu, to jednocześnie początek regularnych spotkań z muzyką po czasie zamknięcia z powodu pandemii. Na wakacjach zaczynają się koncerty plenerowe. - Pikniki Chopinowskie na stałe wpisały się w pejzaż wakacyjnych imprez plenerowych w naszym mieście. Każdego roku przyciągają coraz większą rzeszę gorzowian, którzy całymi rodzinami spędzają niedzielne popołudnia przy dźwiękach muzyki klasycznej - mówi Urszula Śliwińska, rzeczniczka Filharmonii Gorzowskiej. Informuje też, że w tym roku, z uwagi na panującą pandemię, formuła imprez zostanie nieco zmieniona i dostosowana do nowych wytycznych. Koncerty będą odbywały się co drugi tydzień, dla słuchaczy wyznaczona zostanie specjalna strefa oraz zapewniona odpowiednia odległość i środki dezynfekcji.

W lipcu odbędą się dwa pikniki: 12 oraz 26 lipca, a w sierpniu zaplanowano trzy koncerty: 9, 23 oraz 30 sierpnia. Usłyszymy Mateusza Tomicę, Michała Mossakowskiego, Jana Wachowskiego, Małgorzatę i Łukasza Wilgów oraz Michała Dziewiora.

Pikniki Chopinowskie będą odbywały się jak co roku w godzinach 16-18. W przypadku niepogody wydarzenia przeniesione zostaną do sali koncertowej. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem