Od początku kwietnia w związku ze stanem epidemii zostali oddelegowani do Komendy Miejskiej Policji do wspólnych patroli. Teraz strażnicy miejscy wrócili do swojej siedziby i normalnych spraw.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Funkcjonariusze gorzowskiej straży miejskiej na początku kwietnia zostali oddelegowani do Komendy Miejskiej Policji do wspólnych patroli z policjantami. Była to decyzja wojewody lubuskiego, który zobowiązał lubuskie straże miejskie do wsparcia policji w kontroli nakazów, zakazów i obowiązków związanych z sytuacją epidemiczną.

Teraz wojewoda pozwolił już strażnikom powrócić do swoich typowo miejskich spraw i interwencji. Gorzowscy strażnicy wrócili już do swojej siedziby przy ulicy Łokietka 22.

DARIUSZ BARAŃSKI

Ponownie działa numer telefonu 95 7355 728 do zgłaszania potrzeby interwencji. Numer jest czynny w dni robocze od 7.30 do 14 (w piątki do 13).

Zadaniem straży miejskiej jest przede wszystkim ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych, ochrona obiektów komunalnych i urządzeń użyteczności publicznej. Ma też czuwać nad porządkiem i kontrolować ruch drogowy.

Ma też pomagać innym służbom odpowiedzialnym za ratowanie życia i zdrowia obywateli, w usuwaniu awarii technicznych i skutków klęsk żywiołowych oraz innych miejscowych zagrożeń. Współdziała też z organizatorami przy ochronie porządku podczas zgromadzeń i imprez publicznych.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem