Przed sezonem obie drużyny widziały siebie w najlepszej czwórce żużlowej PGE Ekstraligi, ale na otwarcie rywalizacji w 2020 r. Stal i Motor wyglądały niewyraźnie. Zgodnie mówią o natychmiastowej rehabilitacji. Kto wygra w niedzielę w Lublinie?
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Z kretesem przegraliśmy na starcie, zupełnie nie mogliśmy wyjechać spod taśmy - przyznał trener gorzowian Stanisław Chomski po naszej porażce na domowym torze z Unią Leszno 41:49. - Przegrana wchodzi w grę, ale nie w takim stylu - to słowa menedżera Motoru Jacka Ziółkowskiego. Lubelscy żużlowcy polegli we Wrocławiu aż 35:55 i jako pierwsi zamykają tabelę. - Przed meczem nie przypuszczałem, że nie zawiedzie mnie tylko Duńczyk Michelsen.

Motor pozyskał zimą dobrze znanego w Gorzowie Słoweńca Mateja Żagara i Jakuba Jamroga. To miało dać siłę na play-off, ale słychać, że w drużynie cały entuzjazm umarł, gdy „last minute” wypożyczono z Leszna 38-letniego Jarosława Hampela. Konkurencja nie zawsze daje pozytywne efekty, a szczególnie, gdy wcześniej ktoś umawiał się z zawodnikami na coś innego.

Do Wrocławia nie pojechał Paweł Miesiąc, na Gorzów zabrakło miejsca w składzie dla Jakuba Jamroga.

My znów zastanawiamy się, czy na tor wróci Duńczyk Niels Kristian Iversen. „Puk” mocno poobijał się na jednym z pierwszych treningów i do tej pory się rehabilituje. - W piątek dostaniemy kolejne wskazówki do lekarza - powiedział trener Chomski.

W składzie na Motor Iversena mamy pod trójką, a więc już - według nowej tabeli biegowej - w wyścigu otwarcia. Tu do Krzysztofa Kasprzaka, jeśli tak jak w pojedynku z Unią Leszno zdecydujemy się na zastępstwo zawodnika, od razu może dołączyć Bartosz Zmarzlik, który znów pojedzie w trzecim starcie. Czy tak będzie, przekonamy się za trzy dni. Najważniejsze, aby stalowcy znacznie lepiej niż na inaugurację rozszyfrowali pierwsze metry toru, bo że na naszej drodze stanie Motor strasznie najeżony to pewne.

Na Kasprzaka gospodarze poślą pod dziewiątką Rosjanina Grigorija Łagutę - jedynka i dziewiątka jadą ze sobą w meczu co najmniej trzy razy. Przynajmniej w awizowanych składach nie ma zmian w obu formacjach młodzieżowych, choć juniorzy Stali i Motoru nic specjalnego na początek nie pokazali. Ich punkty dla końcowego wyniku też mają istotne znaczenie. Będzie się działo, nikt nie ma ochoty, marząc o medalach, otwierać sezon od dwóch porażek.

MOTOR LUBLIN - MOJE BERMUDY STAL GORZÓW

Niedziela, 21 czerwca, godz. 16.30. Stadion MOSiR, Al. Zygmuntowskie w Lublinie, transmisja w nSport+.

STAL G.: 1. Krzysztof Kasprzak, 2. Szymon Woźniak, 3. Niels Kristian Iversen, 4. Anders Thomsen, 5. Bartosz Zmarzlik, 6. Rafał Karczmarz, 7. Mateusz Bartkowiak, 8. Kamil Nowacki.

MOTOR: 9. Grigorij Łaguta, 10. Paweł Miesiąc, 11. Jarosław Hampel, 12. Matej Zagar, 13. Mikkel Michelsen, 14. Wiktor Lampart, 15. Wiktor Trofimow, 16. Oskar Bober.

PROGRAM 2. KOLEJKI:

piątek, 19 czerwca

godz. 18 Eleven Sports MrGarden GKM Grudziądz – PGG ROW Rybnik

godz. 20.30 Eleven Sports Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław

niedziela, 21 czerwca

godz. 16.30 nSport+ Motor Lublin – Moje Bermudy Stal Gorzów

godz. 19.15 nSport+ RM Solar Falubaz Zielona Góra – Eltrox Włókniarz Częstochowa

  • 1. Betard Sparta Wrocław 1 2 +20
  • 2. RM Solar Falubaz Zielona Góra 1 2 +17
  • 3. Eltrox Włókniarz Częstochowa 1 2 +16
  • 4. Fogo Unia Leszno 1 2 +8
  • 5. MOJE BERMUDY STAL GORZÓW 1 0 -8
  • 6. MrGarden GKM Grudziądz 1 0 -16
  • 7. PGG ROW Rybnik 1 0 -17
  • 8. Motor Lublin 1 0 -20

Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy.

PROGRAM 3. KOLEJKI:

piątek, 26 czerwca

godz. 18 Eleven Sports Fogo Unia Leszno - Motor Lublin

godz. 20.30 Eleven Sports RM Solar Falubaz Zielona Góra - MrGarden GKM Grudziądz

niedziela, 28 czerwca

godz. 16.30 nSport+ PGG ROW Rybnik - MOJE BERMUDY STAL GORZÓW

godz. 19.15 nSport+ Eltrox Włókniarz Częstochowa - Betard Sparta Wrocław

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat