Od czerwca działa punkt informacyjny dla cudzoziemców, którzy mieszkają w Gorzowie. Będzie pomagać obcokrajowcom w codziennym funkcjonowaniu i integrowaniu się z miejską społecznością.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Punkt Informacji dla Cudzoziemców „InfoCud” mieści się przy ul. Przemysłowej 53. Jest finansowany przez miasto, a w jego prowadzenie zaangażowanych jest kilka organizacji pozarządowych i podmiotów ekonomii społecznej z Gorzowa i regionu. Tutaj udzielane są obcokrajowcom informacje, prowadzone jest doradztwo w dziedzinie praw i obowiązków wynikających z codziennego funkcjonowania w lokalnej społeczności.

Specjaliści będą dyżurować w poniedziałki (12-15), środy (15-18) i czwartki (8-11). Wtedy można zasięgnąć informacji od doradcy w sprawach pobytowych, co środę dyżuruje też prawnik (polskojęzyczny), który udzieli porad w zakresie prawa cywilnego, administracyjnego i in. jednak poza sprawami legalizacji pobytu. Raz w miesiącu do dyspozycji zainteresowanych będzie też psycholog. Punkt Informacji będzie też dodatkowo działać na rzecz aktywizacji kulturalnej obcokrajowców i ich aktywnego włączania się w życie kulturalne miasta.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem