Miejska spółka Inneko kupiła dla pensjonariuszy gorzowskiego Domu Pomocy Społecznej nr 1 im. Marie Juchacz mobilną lampę medyczną UV, która służy do dezynfekcji pomieszczeń. Firma podarowała również specjalistyczne, medyczne termometry.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Wszystkie spółki miejskie pomagają w walce z COVID-19. My zdecydowaliśmy się wspomóc gorzowskich seniorów z Domu Pomocy Społecznej. Lubimy pomagać i dlatego zapewniam, że to nie ostatnia tego typu nasza akcja – deklaruje Łukasz Marcinkiewicz, prezes Inneko. Miejska spółka podarowała DPS nr 1 im. Marie Juchacz mobilną lampę medyczną UV, która służy do dezynfekcji pomieszczeń. Firma przekazała również specjalistyczne, medyczne termometry.

Lampa UV będzie miała szerokie zastosowanie do przeprowadzania dezynfekcji, m.in. w pokojach mieszkańców, ogólnodostępnych pomieszczeniach, biurach oraz samochodach, którymi dysponuje placówka. - Lampa i termometry pozwolą zwiększyć nasze bezpieczeństwo zdrowotne, zarówno pensjonariuszy jak i pracowników DPS-u – podkreśla Barbara Kałużna, dyrektor DPS nr 1 przy ul. Podmiejskiej.

Inneko zajmuje się gospodarką odpadami i ekologią, w  podziękowaniu za sprzęt pensjonariusze przekazali więc na ręce prezesa... serce wykonane z surowców wtórnych.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem