Nie zdziwcie się, jeśli od dzisiaj zobaczycie na przystanku nowy, nieznany autobus. Przez trzy tygodnie, do 5 lipca, na ulicach miasta będzie testowany hybrydowy Mercedes-Benz.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Autobus testowy będzie jeździł na liniach 101, 104, 124 oraz 126. Miejski Zakład Komunikacji chce zapoznać się z zastosowaną w tym autobusie innowacyjną technologią hybrydową oraz porównać oszczędności w spalaniu oleju napędowego z autobusami hybrydowymi już eksploatowanymi przez gorzowski MZK. Przypomnijmy, że od ponad dwóch lat jeżdżą już w Gorzowie pojazdy z napędem hybrydowym, to sześć autobusów MAN Lion’s City Hybrid.

Tym razem testowany jest Mercedes-Benz Citaro G Hybrid. Może nim podróżować 135 pasażerów, w tym 41 na miejscach siedzących. Autobus ma cztery wejścia i jest wyposażony w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej.

- Informacja o kursowaniu autobusu będzie umieszczana na stronie internetowej i profilu facebookowym MZK. Zachęcamy do dzielenia się opinią o komforcie podróżowania tym pojazdem – mówi Marcin Pejski, rzecznik prasowy gorzowskiego MZK.

Kiedy pojawiły się pierwsze autobusy hybrydowe, prezydent Gorzowa zapowiedział, że od tej pory miasto będzie inwestować właśnie w takie pojazdy lub pojazdy elektryczne. Na początku przyszłego roku Gorzów będzie miał też pierwsze osiem autobusów elektrycznych. MZK ma zapewnione na zakup takich autobusów i stacji ładowania 20,8 mln zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  autobus testowany dla porownania - czego z czym ? Moze tylko "Mzk testuje autobus hybrydowy ?"
  już oceniałe(a)ś
  0
  0