Pierwsze oficjalne mecze męskiej reprezentacji Polski w siatkówce odbędą się w zielonogórskiej hali CRS. Podopieczni Vitala Heynena zagrają w lipcu z Niemcami. Czy na trybunach będzie komplet kibiców?
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Reprezentanci Polski powracają do regularnej gry po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. Siatkarze w sobotę, 13 czerwca zakończą pierwsze tegoroczne zgrupowanie kadry w Spale. Już pod koniec lipca przyjadą do Zielonej Góry. Być może w hali CRS kibice będą mogli dopingować Michała Kubiaka, Wilfredo Leona, Bartosza Kurka i innych na żywo.

W tej chwili niemożliwym jest, by kibice wspierali sportowców z trybun. Nadal obowiązują obostrzenia związane z walką z koronawirusem.

– Bolejemy nad tym, że nasi siatkarze nie będą mogli się spotkać z naszymi fantastycznymi kibicami, ale bezpieczeństwo jest najważniejsze. Nie wykluczamy jednak, że za ponad miesiąc sytuacja może pozwolić na udział publiczności. Naturalnie obydwa spotkania transmitowane będą przez naszego niezawodnego partnera, telewizję Polsat, i mam przekonanie, że po ponad trzech miesiącach pauzy od siatkarskiej rywalizacji będą to emocjonujące widowiska – mówi Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

- Uczynimy wszystko, by zapewnić mediom szeroki dostęp do tych potyczek i do kadr narodowych. Najważniejsze, że wracamy do gry. Serdecznie dziękuję Zielonej Górze za przychylność i szybką reakcję na nasze potrzeby - dodaje Kasprzyk.

Robert Jagiełowicz, dyrektor zielonogórskiego MOSiR, zarządcy hali CRS, przypomina, że to nie pierwszy raz, gdy siatkówka na najwyższym poziomie zawitała do Zielonej Góry.

- Część zawodników prawdopodobnie już u nas grała, być może w Memoriale Wagnera kilka lat temu czy podczas finału Pucharu Polski w 2014 roku, i dobrze ich będzie znów zobaczyć. Myślę, że jest to radość obustronna – my cieszymy się, że pod koniec lipca będziemy gościć w naszych progach reprezentację Polski, a PZPS, jak odczułem podczas rozmów, jest zadowolony, że siatkówka wraca do tej lokalizacji. Dla nas jest to wielkie wyróżnienie, że wspólnie podejmiemy się organizacji tych spotkań - przekonuje Jagiełowicz i liczy na to, że uda się otworzyć choć część trybun dla kibiców.

Siatkarskie mecze towarzyskie pomiędzy Polakami a Niemcami odbędą się 22 lipca (godz. 20.30) i 23 lipca (godz. 18) w hali CRS w Zielonej Górze.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej