Duńczyk, który w najbliższą sobotę skończy 38 lat, po dwóch sezonach przerwy wrócił do Stali Gorzów, opuści pierwszy mecz żużlowej PGE Ekstraligi w 2020 r. - Będę z drużyną w parkingu, mam nadzieję, że pokonamy Unię Leszno, a sam wracam do walki już za chwilę - powiedział Niels Kristian Iversen.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Stal Gorzów zaczyna sezon dziś o godz. 19.15 pojedynkiem w domu z Unią Leszno, aktualnymi mistrzami Polski. Mecz odbędzie się przy pustych trybunach, transmisja w nSport+.

Duńczyk Niels Kristian Iversen jest w składzie gospodarzy, ale będzie za niego stosowane zastępstwo zawodnika.

„Puk” miał groźny upadek na treningu. Lekarze nie stwierdzili żadnych złamań, żużlowiec na razie jednak nie wrócił na tor. W 2017 r. Iversen, w meczu z Włókniarzem Częstochowa w Gorzowie doznał poważnego urazu barku, który w końcu trzeba było operować. Ten sam bark odezwał się również teraz.

- Na szczęście nic nie jest uszkodzone, trochę opuchło i pobolało - opowiadał Duńczyk. - Codziennie pracuję z fizjoterapeutą, aby dojść do pełnej sprawności. Właściwie to mógłbym jechać już w niedzielę, ale lekarz mi to odradził, bo w przypadku jakiegoś nieszczęścia uraz znacznie mógłby się pogłębić. Do bani, że nie mogę wystartować, warto jednak w tym przypadku posłuchać specjalistów. Te kilka dodatkowych dni na rehabilitację, pozwolą mi wrócić w pełni formy. Jestem pewien, że już po niedzieli znów potrenuję na torze i będę gotowy do walki w składzie Stali na następny wyjazdowy mecz. Pojedynek z Unią Leszno obejrzę z parkingu, będę wspierał drużynę. Liczę, że wygramy z tym trudnym rywalem i dobrze otworzymy sezon.

W meczu przeciwko Unii Iversena będą zastępować koledzy z drużyny. Startujemy dziś wieczorem.

MOJE BERMUDY STAL GORZÓW - FOGO UNIA LESZNO

Niedziela, 14 czerwca, godz. 19.15. Stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie. Mecz bez kibiców, transmisja w nSport+.

UNIA L.: 1. Emil Sajfutdinow, 2. Janusz Kołodziej, 3. Bartosz Smektała, 4. Brady Kurtz, 5. Piotr Pawlicki, 6. Dominik Kubera, 7. Szymon Szlauderbach.

STAL G.: 9. Bartosz Zmarzlik, 10. Niels Kristian Iversen - zawodnik zastępowany, 11. Krzysztof Kasprzak, 12. Szymon Woźniak, 13. Anders Thomsen, 14. Mateusz Bartkowiak, 15. Rafał Karczmarz.

PROGRAM 1. KOLEJKI PGE EKSTRALIGI 2020:

piątek, 12 czerwca

Betard Sparta Wrocław – Motor Lublin 55:35

niedziela, 14 czerwca

godz. 16.30 nSport+ PGG ROW Rybnik – RM Solar Falubaz Zielona Góra

godz. 19.15 nSport+ Moje Bermudy Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno

poniedziałek, 15 czerwca

godz. 20.30 Eleven Sports Eltrox Włókniarz Częstochowa – MrGarden GKM Grudziądz

PROGRAM 2. KOLEJKI:

piątek, 19 czerwca

godz. 18 Eleven Sports MrGarden GKM Grudziądz – PGG ROW Rybnik

godz. 20.30 Eleven Sports Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław

niedziela, 21 czerwca

godz. 16.30 nSport+ Motor Lublin – Moje Bermudy Stal Gorzów

godz. 19.15 nSport+ RM Solar Falubaz Zielona Góra – Eltrox Włókniarz Częstochowa

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej