Gorzowski szpital dostał od zarządu województwa lubuskiego dwa bardzo nowoczesne stoły operacyjne.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Stoły operacyjne zostały kupione w ramach projektu „Lubuskie kontra Wirus – przeciwdziałanie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 poprzez zakup aparatury medycznej do intensywnej terapii oraz środków ochrony osobistej i dezynfekcji dla 8 jednostek ochrony zdrowia”. Wartość zakupów to niespełna 250 tysięcy złotych.

- To stoły bardzo przyjazne w obsłudze – mówi Krystyna Skorb, kierownik Bloku Operacyjnego. 

- Większość czynności związanych z ich ustawieniem do zabiegu można wykonać za pomocą pilota. Jednym przyciskiem możemy ułożyć pacjenta tak, by zapewnić zespołowi operacyjnemu najbardziej optymalne dojście do operowanego miejsca, a to bardzo ułatwia pracę – dodaje.

Łóżka są wyposażone w przeciwodleżynowe materace dopasowujące się do kształtu pacjenta. Lekarze chwalą nowe, polskiej produkcji stoły operacyjne. Dzięki specjalnym przystawkom bocznym lekarze będą mogli operować nawet bardzo wysokich i otyłych pacjentów; maksymalna waga pacjenta to aż 275 kg. Dzięki przedłużce z odpowiednim udźwigiem można operować osoby o wzroście 205 cm. Dodatkowe przystawki pozwalają zwiększyć standardową szerokość stołu (50 cm) o kolejne 30 cm.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem