Dyrekcja Zespołu Szkół Gastronomicznych ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i modernizację budynku po Liceum Sztuk Plastycznych przy ul. Bema.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W wyniku zeszłorocznych zmian w gorzowskiej oświacie Liceum Sztuk Plastycznych przeprowadziło się do dużego budynku przy ul. Warszawskiej. Z kolei działające tam III LO przeprowadziło się do budynku przy ul. Estkowskiego. Natomiast szkoła przy ul. Bema została przekazana Zespołowi Szkół Gastronomicznych, który ma główną siedzibę dosłownie po sąsiedzku. Teraz gastronomik zaadaptuje obiekt na swoje potrzeby. Dotąd wprawdzie służył jako szkoła, ale był ciasny i mało funkcjonalny.

Pieniądze na inwestycję będą pochodziły z budżetu miasta, a budynek zostanie kompleksowo wyremontowany. Powstanie dziewięć sal dydaktycznych, gabinety specjalistów. Przebudowane zostaną klatki schodowe, pomieszczenia administracyjne i węzły sanitarne. Nowe sale dydaktyczne będą miały pomieszczenia magazynowe i pomocnicze. Wymienione zostaną wszystkie instalacje. Wyremontowany zostanie również dach szkoły, a cały obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Przypomnijmy, że Zespół Szkół Gastronomicznych niedawno wzbogacił się także o nowy budynek z salą konferencyjną i zapleczem, wybudowaną dzięki wsparciu funduszy unijnych. Szkoła zyskała więc salę konferencyjną, która dzięki składanym ściankom działowym będzie służyła też do zajęć dydaktycznych, a przede wszystkim będzie to miejsce na szkolne uroczystości, spotkania branżowe i konferencje szkoleniowe.

- Po remoncie budynku dawnego „Plastyka” kompleks Zespołu Szkół Gastronomicznych będzie jednym z najnowocześniejszych centrów oświatowych w mieście – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik urzędu miasta

Oferty w przetargu na modernizację szkoły przy ul. Bema zostaną otwarte 19 czerwca.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem