Dwa gorzowskie przedsięwzięcia związane z gospodarką otrzymają unijne dofinansowanie. Chodzi o Regionalne Centrum Przedsiębiorczości w zabytkowej willi Jaehnego oraz inkubator przy ul. Targowej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Umowy na dofinansowanie tych dwóch przedsięwzięć zostaną podpisane w środę, 10 czerwca. Pierwsza z nich dotyczy rewitalizacji Willi Jaehnego, druga dofinansowania do utworzenia w mieście inkubatora przedsiębiorczości Think Tank, stanowiącego platformę wsparcia dla lubuskich przedsiębiorstw.

Wsparcia udziela Urząd Marszałkowski Województwa Lubskiego dla Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz dla Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego, a pieniądze pochodzą z Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, z puli rozwój przedsiębiorczości regionalnej.

Willa dla biznesu

W zabytkowej Willi Jaehnego przy ul. Kosynierów Gdyńskich ma powstać Regionalne Centrum Przedsiębiorczości. Do niedawna willa należała jeszcze do miasta, które jesienią 2018 r. na ten właśnie cel sprzedało budynek z bonifikatą Zachodniej Izbie Przemysłowo-Handlowej. W październiku ubiegłego roku prezydent miasta Jacek Wójcicki i Jerzy Korolewicz, prezes ZIPH, podpisali umowę partnerską dotyczącą przygotowania i realizacji projektu Regionalnego Centrum Przedsiębiorczości na kwotę 264 tys. zł.

Koszt całego przedsięwzięcia to około 10 mln zł, z czego wnioskowane dofinansowanie na poziomie 8,5 mln.

Inkubator dla małych i średnich

Drugie przedsięwzięcie, które otrzyma wsparcie z Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, to inkubator Think Tank dla lubuskich przedsiębiorstw przy ul. Targowej. Inkubator ma być platformą wsparcia z zestawem innowacyjnych, profesjonalnych usług dla lubuskich przedsiębiorstw.

Gorzowski Ośrodek Technologiczny zamierza stworzyć inkubator w latach 2020–2022. Wartość projektu to prawie 13,4 mln zł, a dofinansowanie wyniesie ponad 8,9 mln zł.

Na inkubator zaadaptowany zostanie budynek biurowy przy ul. Targowej 9 w Gorzowie, który miasto wniosło aportem do Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem