Wybory prezydenckie 2020. Politycy Koalicji Obywatelskiej podsumowali akcję zbierania podpisów dla Rafała Trzaskowskiego. Tuż przed południem podpisów było na listach z całego regionu 42 425, a w samym Gorzowie podpisało się 12 101 mieszkańców.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jeszcze w niedzielę po południu poseł Waldemar Sługocki informował, że w Lubuskiem zebrano 32 tys. podpisów, ale w poniedziałek przed południem było ich już ponad 42 tys. To tylko jeden region w kraju, gdzie zbierano podpisy. Kandydatowi potrzebnych jest 100 tys. podpisów popierających jego kandydaturę w wyborach na Prezydenta RP. W sumie sztab Rafała Trzaskowskiego w poniedziałek rano miał już ponad 330 tys. podpisów, ale jak widać choćby po samym regionie lubuskim, z każdą godziną tych podpisów przybywa.

W Gorzowie zebrano 12 101 podpisów, a w akcję oprócz polityków Koalicji Obywatelskiej i sympatyków Rafała Trzaskowskiego aktywnie włączyło się stowarzyszenie Obywatele Gorzów Wlkp.66-400.

– Niesłychanie cieszy nas współpraca podczas tej akcji, a zwłaszcza to że Lubuszanie bardzo chętnie składali te podpisy poparcia dla Rafała Trzaskowskiego. To imponujący wynik – powiedział Waldemar Sługocki podczas podsumowania kilkudniowej akcji.

We wtorek wszystkie listy poparcia z podpisami zostaną przekazane do sztabu Rafała Trzaskowskiego.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem