38-letni gorzowianin nie dość, że był pijany, to ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych za wcześniejsze przypadki kierowania w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został aresztowany, grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W miniony weekend, w nocy z piątku na sobotę, dyżurny gorzowskiej policji otrzymał informację, że  mężczyzna kierujący volkswagenem passatem, jeżdżący po gorzowskim Zawarciu, może być nietrzeźwy.

- Funkcjonariusze we wskazanym miejscu nie trafili na opisywany samochód, ale znaleźli go kilka minut później na ulicy Chrobrego - opisywał zdarzenie podkom. Maciej Kimet z zespołu prasowego KWP w Gorzowie. - Kierowca na widok radiowozu ruszył z miejsca i zaczął uciekać. Pościg zakończył się na ulicy Słowackiego.

38-letni mieszkaniec Gorzowa był nietrzeźwy. Policyjny alkomat wskazał ponad trzy promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto okazało się, że wobec mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Sąd Rejonowy aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej