To będzie z pewnością wyjątkowy rocznik maturalny. Matura w czerwcu? To się raczej nie zdarza. W tym roku jednak się zdarzyło z powodu koronawirusa. Tym bardziej więc trzeba życzyć szczęścia gorzowskim 1162 maturzystom, którzy właśnie rozpoczęli egzaminy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W poniedziałek, 8 czerwca rozpoczęła się sesja maturalna. Tradycyjnie od języka polskiego. Poza tym bardzo tradycyjnie nie jest. Matura zaczęła się przez pandemię koronawirusa z miesięcznym opóźnieniem. Na dodatek tegoroczne matury dla większości wyłącznie egzaminem pisemnym. Jedynie czworo abiturientów zdawać będzie egzamin ustny z języka obcego, a to dlatego, że jest im to niezbędne w dalszych planach edukacyjnych. W Gorzowie do egzaminu przystępuje 1162 maturzystów, a matury odbywają się 14 gorzowskich szkołach. Na zdawanie egzaminów zdecydowało się 92,52 proc. absolwentów.

- Przygotowania do przeprowadzenia egzaminów maturalnych w Gorzowie trwały kilka tygodni. 25 maja zostało złożone do dyrektora Biura Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego zapotrzebowanie na materiały dezynfekcyjne niezbędne do zabezpieczenia egzaminów maturalnych – informuje Marta Liberkowska, dyrektor miejskiego wydziału promocji i informacji.

Dziś rano rozpoczęły się egzaminy z języka polskiego na poziomie podstawowym, jutro podstawowa matematyka, pojutrze język angielski.

Centralna Komisja Egzaminacyjna do 11 sierpnia 2020 r. będzie musiała przekazać szkołom świadectwa, aneksy i informacje o wynikach egzaminu maturalnego.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem