Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jeszcze do 12 czerwca można spróbować zostać ekobohaterem. Do tego dnia można wysyłać zdjęcia i filmy prezentujące pomysły na zagospodarowanie domowej przestrzeni w taki sposób, by możliwe było skuteczne segregowanie odpadów na 5 obowiązkowych frakcji.

Do wygrania atrakcyjne nagrody, m.in. kamera GoPro, aparat fotograficzny oraz gadżety reklamowe.

Konkurs na Eko-bohateraKonkurs na Eko-bohatera Fot. Kamil Bednarz/Inneko

Po co taki konkurs? Od tego roku mieniły się zasady selektywnej zbiórki odpadów. Wszyscy musimy segregować śmieci. Na dodatek więcej jest obowiązkowych frakcji, czyli rodzajów śmieci, a to sprawia, że segregacja, zwłaszcza w małym mieszkaniu, staje się wyzwaniem. Jak wygospodarować miejsce w przestrzeni domowej na dodatkowe pojemniki, worki i śmietniki, nie przebudowując przy tym od podstaw kuchni? Każdy sobie jakoś radzi, bo potrzeba jest matką wynalazków. A nasze własne pomysły mogą być inspiracją dla innych.

Prace konkursowe będą oceniane w dwóch kategoriach: film i zdjęcie, należy je nadsyłać na adres e-mail marketing@inneko.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku Inneko do 14 czerwca 2020 r.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.