Takie sytuacje na torze to w żużlu codzienność. Tym razem chwile grozy przeżył Duńczyk Niels Kristian Iversen, ale na szczęście badania lekarskie nie wykazały żadnych złamań. Dzisiaj żegnamy gorzowskiego fotoreportera Marcina Szarejkę.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Niespełna 38-letni Niels Kristian Iversen wraca do Stali Gorzów po dwóch sezonach spędzonych w klubie z Torunia. Zgodził się na reżim sanitarny, który wdrożyła PGE Ekstraliga, przeszedł w Polsce kwarantannę oraz testy na koronawirusa i rozpoczął z naszą drużyną treningi na torze. Przygotowania do pierwszego meczu na „Jancarzu” z Unią Leszno (niedziela, 14 czerwca, godz. 19.15).

– Zawsze w Gorzowie dobrze się bawiłem i mam nadzieję, że teraz spotka mnie tu jeszcze więcej fajnych chwil – mówił Iversen. – Miałem okazję obserwować, jak Bartosz Zmarzlik wchodził do Stali jako junior, rósł razem ze swoją drużyną, aż do poziomu mistrza świata. Zawsze mówi jednak, że w lidze najważniejsze jest dobro zespołu, i to sobie cały czas powtarzamy. Też chcę być ważnym ogniwem mojego nowego-starego teamu.

Stalowcy już trenują spod taśmy i podczas takich, intensywnych zajęć w czwartek doszło do przypadkowego starcia na torze Iversena i Zmarzlika. Duńczyk ucierpiał, natychmiast został odwieziony do szpitala, ale ostatecznie skończyło się na strachu i potłuczeniach.

Hampel zamienia Leszno na Lublin

Ten jeden ruch zmienia układ sił w PGE Ekstralidze. Chwilę wcześniej 38-letniemu Jarosławowi Hampelowi (1,571 pkt – 30. średnia w elicie 2019) podziękowała Unia Leszno, a doświadczony Polak jest w Motorze Lublin, w jednej chwili czyniąc ten zespół kompletnym.

W tej chwili na pozycjach seniorskich w Motorze obok Hampela możemy zobaczyć Rosjanina Grigorija Łagutę, Słoweńca Mateja Zagara, Duńczyka Mikkela Michelsena oraz krajowych zawodników – Jakuba Jamroga i Pawła Miesiąca. Do tego mamy bardzo silną formację juniorską – Wiktor Lampart, Wiktor Trofimow. Walka o awans do play-off w PGE Ekstralidze będzie jeszcze bardziej zacięta, mniejsze szanse na czołową czwórkę daje się właściwie tylko beniaminkowi z Rybnika.

Dzisiaj żegnamy Marcina Szarejkę

Ostatnie pożegnanie gorzowskiego fotoreportera rozpocznie się w piątek o godz. 12.30 na cmentarzu przy ul. Żwirowej, w domu żałobnym Products.

Stal Gorzów zamieściła dziś ostatnie zdjęcia Marcina... Do zobaczenia, kolego...

PROGRAM 1. KOLEJKI PGE EKSTRALIGI 2020:

piątek, 12 czerwca

godz. 18 Eleven Sports Betard Sparta Wrocław – Motor Lublin

godz. 20.30 Eleven Sports Eltrox Włókniarz Częstochowa – MrGarden GKM Grudziądz

niedziela, 14 czerwca

godz. 16.30 nSport+ ROW Rybnik – Falubaz Zielona Góra

godz. 19.15 nSport+ Moje Bermudy Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno

PROGRAM 2. KOLEJKI:

piątek, 19 czerwca

godz. 18 Eleven Sports MrGarden GKM Grudziądz – ROW Rybnik

godz. 20.30 Eleven Sports Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław

niedziela, 21 czerwca

godz. 16.30 nSport+ Motor Lublin – Moje Bermudy Stal Gorzów

godz. 19.15 nSport+ Falubaz Zielona Góra – Eltrox Włókniarz Częstochowa

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej