Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wystawa w Miejskim Ośrodku Sztuki to prezentacja instalacji wideo „Śluza” (wspólny dyplom w Pracowni Działań Przestrzennych prof. Mirosława Bałki, 2018) oraz następnego rozdziału tej pracy – „Primary Swarm” (2020).

Wideo „Primary Swarm” zostało zrealizowane we współpracy z choreografką Agnieszką Kryst, kostiumografką Pauliną Leszczyk, operatorem Filipem Zubowskim, mistrzem oświetlenia Markiem Sadowskim i reżyserem dźwięku Tomkiem Malinowskim. Performerzy: Agnieszka Kryst, Anna Paliga, Anna Sakowicz, Ksenia Tchórzko, Maciej Cymorek, Michał Włodarczyk i Oskar Pawełko.

Agnieszka Mastalerz jest studentką Candice Breitz i Eli Cortiñas na HBK w Brunszwiku. Jej prace pokazywane były we Florencji, Warszawie, Hamburgu, Paryżu. Michał Szaranowicz, gościnnie student Michaela Hofstettera na ABK w Monachium (2017/2018), wystawiał swoje prace m.in. W Paryżu, Hamburgu, Lublinie czy Szczecinie. Kuratorem wystawy jest Gustaw Nawrocki.

Przypomnijmy, że „Primary Swarm” to jedna z wystaw, które można zwiedzać już od 19 maja w związku z ponownym otwarciem instytucji kultury w stanie epidemii COVID-19.

W MOS można obecnie zobaczyć również ekspozycję: „Kręgi szaleństwa” – malarstwo Krzysztofa Piętki. Czynna jest też Galeria Władysława Hasiora.

Ośrodek do odwołania nie wznawia jeszcze wernisaży, spotkań autorskich, prelekcji, nieczynne jest też Kino 60 krzeseł oraz DKF Megaron, choć na stronie MOS znajdziemy linki do polecanych przez studyjne kino filmów.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.