Muzycy Filharmonii Gorzowskiej znowu grają na żywo! Tym razem wychodzą z muzyką w miasto.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Te koncerty miały być już w zeszłym tygodniu. W ostatniej chwili okazało się, że rząd jednak poluzował rygory sanitarne i można organizować wydarzenia z udziałem większej publiczności. Dlatego Filharmonia Gorzowska zdecydowała się przełożyć akcję o tydzień.

– Dla większego komfortu uczestników organizowanych na terenie miasta wydarzeń muzycznych zdecydowaliśmy o ich przełożeniu. Z uwagi na duże zainteresowanie akcją mamy nadzieję, że dzięki temu uda nam się spotkać w liczniejszym gronie – poinformowała Urszula Śliwińska, rzeczniczka filharmonii.

Dlatego właśnie teraz, w najbliższą sobotę i niedzielę (6 i 7 czerwca) filharmonicy w różnych miejscach Gorzowa dadzą krótkie koncerty. To prezent dla gorzowian na 9. rocznicę istnienia filharmonii. Nasłuchujcie na swoim osiedlu. Pierwszy występ zaplanowany jest na godz. 16 na Kwadracie, muzyka zabrzmi też (w około półgodzinnych odstępach) na os. Staszica (ul. Fredry przy Intermarche), na os. Europejskim (parking), na ul. Słonecznej,  w Parku Róż, na Zawarciu (ul. Śląska koło stadionu), na Starym Rynku, na Dolinkach (między ul. Bema i Dywizjonu 303), w parku Górczyńskim oraz na Piaskach (przy Intermarche). 

W sobotę gra kwartet FolkfoR (skrzypce, klarnet, kontrabas i ukulele) z muzyką energetyczną, bałkańską. A w niedzielę repertuar klasyczny i wokalny, wystąpią pianistka Ekaterina Matokh i Beata Gramza (sopran).

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem