Dziś otwarto oferty w przetargu na budowę systemu informacji pasażerskiej i rozbudowę monitoringu miejskiego. Wpłynęły dwie oferty, obie droższe niż planowano wydać na ten cel.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W przetargu na „Budowę systemu informacji pasażerskiej i rozbudowę z przebudową monitoringu miejskiego” wpłynęły dwie oferty od firm z Warszawy i Poznania. Miasto zaplanowało na inwestycję 6,2 mln zł. Obie propozycje firm przekraczają tę kwotę. - Oferty zostaną sprawdzone i ocenione. Po tej ocenie zostanie podjęta decyzja co do postępowania w sprawie tego przetargu – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy urzędu miasta.

Stworzenie systemu informacji pasażerskiej i rozbudowę monitoringu zaplanowano w ramach wielkiego przedsięwzięcia, jakim jest „System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wlkp.”. To projekt, w którym są też m.in. prowadzone obecnie inwestycje drogowe i modernizacji sieci tramwajowej.

Kolejnym etapem prac nad nowoczesną komunikacja miejską ma być właśnie system informacji pasażerskiej. Wykonawca miałby za zadanie dostarczyć i wdrożyć system dynamicznej informacji pasażerskiej w czasie rzeczywistym. Chodzi o oprogramowanie, a także m.in. nowe lokalizatory do autobusów, 34 tablice informacyjne, stanowiska dyspozytorów w MZK i w urzędzie miasta, aplikację mobilną dla pasażerów oraz portal internetowy i in. Ma też świadczyć usługi hostingowe w architekturze chmury obliczeniowej na potrzeby wdrożenia systemu informacji pasażerskiej oraz zapewnić funkcjonowanie i obsługę systemu przez kolejne pięć lat.

Projekt obejmuje również doprowadzenie do pełnej sprawności miejskiego monitoringu wizyjnego. Wykonawca ma m.in. dostarczyć 33 kamery do monitoringu i stworzyć centra i stanowiska obsługi w komendach policji przy Kwiatowej i Wyszyńskiego oraz w urzędzie miasta.

Na wykonanie systemu informacji i zamontowanie monitoringu wykonawca będzie miał 8 miesięcy, dwa miesiące natomiast na pełne wdrożenie i szkolenia.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem