Centrala państwowej telewizji ogłosiła w piątek drugi przetarg na budowę siedzib oddziałów terenowych w Gorzowie i Kielcach. Poprzedni przetarg unieważniono ze względu na zbyt drogie oferty. Teraz o wyniku dowiemy się 4 sierpnia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przetarg jest rozpisany na obie siedziby, bo w obu miastach mają wyglądać tak samo. W części frontowej mają mieć trzy kondygnacje nadziemne, w części tylnej jedną kondygnację nadziemną. Budynki raczej nie powinny być podpiwniczone, choć projektant może założyć umieszczenie w podziemiu infrastruktury technicznej. Na kondygnacjach mają się mieścić pomieszczenia biurowe, studyjne, newsowe i techniczne, dostępne oczywiście dla osób niepełnosprawnych. Dwa studia będą wewnątrz budynku, a na dachu mają się mieścić również plenerowe stanowiska reporterskie.

Gorzowska siedziba powstanie na działce o powierzchni ok. 4,7 tys. m kw. Powierzchnia użytkowa budynku wyniesie nie mniej niż ok. 1,6 tys. m kw.

Działka przy ul. Piłsudskiego, gdzie powstanie regionalny ośrodek TVP Gorzów
Działka przy ul. Piłsudskiego, gdzie powstanie regionalny ośrodek TVP Gorzów  Fot. Dariusz Barański

Budowa stałej siedziby dla TVP Gorzów planowana jest już od kilkunastu lat. W tym celu publiczna telewizja przejęła od miasta działkę przy ul. Piłsudskiego między bursą a przychodnią. Na inwestycję dotąd brakowało pieniędzy. Zapowiedź budowy pojawiła się pod koniec 2017 r., a wiosną 2018 r. miasto wydało decyzję o warunkach zabudowy. – Za trzy lata z nowego ośrodka TVP w Gorzowie wyemitowany zostanie pierwszy program – zapowiadał wtedy Robert Jałowy, dyrektor TVP Gorzów Wlkp.

Niestety, przetarg ogłoszono dopiero w ubiegłym roku, a w styczniu tego roku okazało się, że trzeba go unieważnić. Wszystkie oferty, a chętnych do budowy było siedem firm, okazały się zbyt drogie. Telewizja na budowę każdej z siedzib w tych dwóch miastach przeznaczyła wtedy 20,6 mln zł, a tymczasem najtańsza oferta opiewała na 30,4 mln zł.

Nawet jeśli budowa doszłaby do skutku, to inwestycja w systemie „zaprojektuj i wybuduj” ma trwać 30 miesięcy. W nowym przetargu zainteresowane firmy swoje oferty mogą składać do 4 sierpnia.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem