Filharmonia Gorzowska dostanie 70 tys. zł na działalność online. Jako jedyna gorzowska instytucja kultury została beneficjentem ministerialnego programu "Kultura w sieci".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Kultura w sieci” to program Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach którego do instytucji kultury w całym kraju trafi 60 mln zł na działania związane z prezentacją wydarzeń kulturalnych i udostępnianiem zasobów kulturalnych online. Jego celem jest wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek poprzez narzędzia online, jak również rozwój przestrzeni umożliwiającej odbiorcom kultury korzystanie z jej zasobów w sieci.

CZYTAJ TAKŻE: Jak powstawała filharmonia [ZDJĘCIA]

- Filharmonia Gorzowska przygotowała projekt [DO ZOBACZENIA]. Na jego realizację otrzyma 70 tys. zł. Dzięki temu wsparciu nagrane zostaną m.in. koncerty kameralne, edukacyjne audycje muzyczne oraz nagrania z udziałem muzyków, które następnie prezentowane będą w sieci. Projekt będzie realizowany do końca września – informuje Urszula Śliwińska, rzeczniczka Filharmonii Gorzowskiej.

Warto przypomnieć, że gorzowscy filharmonicy otrzymali stypendium Ministra Kultury - to  zespół FolkfoR złożony z czworga muzyków Filharmonii, będzie realizował projekt związany z muzyką tradycyjną, w ramach programu stypendialnego Kultura w Sieci. Chodzi o projekt „FolkfoR plays Kolberg”, który zakłada muzyczne opracowanie i nagranie w formie wideo melodii pochodzących ze zbiorów Oskara Kolberga, słynnego polskiego etnografa. Filmy będą publikowane na portalach Facebook oraz YouTube.

FolkfoR
FolkfoR  Fot. Materiały prasowe

FolkfoR (w składzie: Paulina Wąsik, Natalia Chmurczyk, Mateusz Rzytka, Grzegorz Tobis), to zespół grający muzykę tradycyjną z różnych stron świata, nie tylko z Polski. W tym roku przypada 130 rocznica śmierci Oskara Kolberga, co skłoniło muzyków do pochylenia się nad jego olbrzymim dorobkiem. To kilkadziesiąt tomów prezentujących muzykę oraz zwyczaje z niemalże wszystkich regionów Polski. Wybrane melodie zostaną przedstawione w autorskich opracowaniach, przybliżających słuchaczom muzykę ludową w nowym, ciekawym ujęciu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem