Na fragment drogi S3 do granicy polsko-czeskiej GDDKiA wyda prawie 900 mln zł. Kierowcy pojada nią za dwa lata, ale teraz też mogą - w ramach wirtualnej wycieczki.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Produkcję filmowej animacji przyszłej drogi S3 z Kamiennej Góry do nadgranicznej Lubawki zleciła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Wybieramy się w wirtualną podróż planowaną drogą w trudnych terenach podgórskich.

Dzięki wycieczce kierowcy mogą się zorientować, jakie np. węzły powstaną na trasie. Jaką będą zbudowane i jak się na nie będzie wjeżdżać.

Odcinek trasy ekspresowej liczy zaledwie 15,5 km, ale przejeżdżamy aż przez 24 mosty i wiadukty. Zaplanowano także 13 przepustów ekologicznych (dla zwierząt) o łącznej długości 7,9 km. Łączna długość wiaduktów w ciągu odcinka drogi S3 wynosi ok. 3,7 km, co stanowi ok. 24 proc. długości całego zadania.

 

Górski fragment dolnośląskiej drogi S3 wybuduje konsorcjum firm Mosty Łódź i Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego. Kontrakt wart jest ok. 879,7 mln zł. Inwestycja ma być gotowa w pierwszej połowie 2022 r.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej