Zanim otworzą się filharmonie, lubuscy muzycy grają online lub w mieście. Taka "mała wieczorna muzyka" w obu lubuskich stolicach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowscy filharmonicy planowali dać popołudniowe koncerty w dziesięciu miejscach Gorzowa już w ten piątek i sobotę. Tymczasem rząd luzuje rygory i filharmonia postanowiła jednak przełożyć koncerty na przyszły tydzień dla większego komfortu słuchaczy. Nasłuchujcie więc w przyszłą sobotę i niedzielę (6 i 7 czerwca) na swoich osiedlach.

- Z uwagi na duże zainteresowanie akcją mamy nadzieję, że dzięki temu uda nam się spotkać w liczniejszym gronie - tłumaczy Urszula Śliwińska, rzeczniczka Filharmonii Gorzowskiej.

Koncerty mają zaczynać się o godz. 16 na Kwadracie, a muzycy zagrają na wszystkich ważniejszych gorzowskich osiedlach, a także w parku Róż.

Nie próżnują też muzycy Filharmonii Zielonogórskiej. W piątek o godz. 21 zapraszają na koncert online pt. „Klasyka o zmierzchu”. Orkiestrą kameralną będzie dyrygować dyrektor Filharmonii Zielonogórskiej prof. Czesław Grabowski, a w programie „Eine kleine Nachtmusik”, „Kołysanka” Brahmsa i inne kameralne perełki. Transmisja na stronie FB Filharmonii Zielonogórskiej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem