Zwykle właśnie wiosną w Collegium Polonicum w Słubicach odbywał się Dzień Otwartych Drzwi. Teraz to niemożliwe, ale kandydaci mają okazję poznać uczelnię w inny sposób.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W sobotę, 30 maja, od godz. 13 odbędzie się spotkanie live na profilu Collegium Polonicum na Facebooku. Spotkanie organizowane jest w ramach Dnia Kandydata na UAM online.

To będzie wirtualna podróż dla przyszłych studentów po Collegium Polonicum. Będzie można poznać polsko-niemieckie kierunki studiów, proces rekrutacji i warunki studiowania. Zasięgnąć informacji o dostępnej dla studentów pomocy materialnej, o działającym na uczelni samorządzie studenckim i studenckich organizacjach. W spotkaniu wezmą udział pracownicy uczelni, jak też obecni studenci Collegium Polonicum.

Collegium Polonicum formalnie jest częścią Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Powstało w 1992 r. jako wspólna placówka naukowo-dydaktyczna dwóch partnerskich uniwersytetów: UAM i Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

Część główna Dnia Kandydata na UAM online odbędzie się w godzinach 10-13 na profilu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Facebooku.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem