Niespodziankę dla gorzowian przygotowała Filharmonia Gorzowska na swoją dziewiątą rocznicę. W najbliższy weekend filharmonicy zagrają na żywo na miejskich osiedlach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W maju Filharmonia Gorzowska obchodzi 10. rocznicę oficjalnego powołania jej do życia, jako nowej miejskiej instytucji kultury. A przed tygodniem minęło równo 9 lat od pierwszego koncertu w ledwie wybudowanym gmachu przy ul. Dziewięciu Muz. To świetny pretekst, aby w mieście po długiej przerwie znów zabrzmiała muzyka na żywo, nie tylko klasyczna. Póki co, w sali koncertowej nie można się spotkać z publicznością, więc muzycy wyjdą do mieszkańców.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Majowe daty Filharmonii Gorzowskiej: od rady miasta po koncert z IX Symfonią [WYBORCZA CLASSIC GORZÓW]

- Stęskniliśmy się już za publicznością i chcemy umilić czas mieszkańcom miasta – tłumaczy Joanna Pisarewicz, dyrektor Filharmonii Gorzowskiej.

W najbliższy piątek i sobotę, 29 i 30 maja w godzinach popołudniowych i wieczornych filharmonicy pokażą się w dziesięciu punktach na terenie miasta, gdzie dadzą krótkie koncerty. Specjalny samochód z artystami oraz instrumentami przejedzie przez niemal wszystkie osiedla, od Śródmieścia, przez os. Piaski, Staszica, Górczyn, po Zawarcie. Pierwszy występ zaplanowany jest na godz. 16.00 i odbędzie się na Kwadracie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Proponuje zagrac pod zakladami opiekunczymi (PDPS) na Podmiejskiej Bocznej, Walczaka.
już oceniałe(a)ś
0
0