Po wykryciu pacjenta zero w Zielonej Górze, pierwszego w Polsce zakażonego koronawirusem, w woj. lubuskim natychmiast zostały odwołane imprezy masowe, w ostatniej chwili w Gorzowie cofnięto zgodę na organizację półfinału mistrzostw kraju juniorów starszych w unihokeju. Właśnie te rozgrywki zostały zakończone, a zespół I LO UKS Floorball Gorzów znalazł się na podium.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To był początek marca. Patrząc ile od tego czasu się wydarzyło, wydaje się, że bardzo dawno.

Główny Inspektor Sanitarny zarekomendował wtedy odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej tysiąca osób oraz organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych. Unihokeiści do ostatniej chwili szykowali się na turniej mistrzostw Polski juniorów starszych, ale na kilkadziesiąt godzin przed inauguracją odwołali zaproszonych do Gorzowa gości. Nie odbyła się również, planowana przy okazji tego wydarzenia konferencja trenerów.

Polski Związek Unihokeja, po ponad dwóch miesiącach zdecydował o zakończeniu wszelkiej rywalizacji drużyn młodzieżowych, ponieważ „nie ma możliwości określenia terminu wznowienia zawieszonych rozgrywek w kategoriach junior starszy, juniorka starsza, junior młodszy, juniorka młodsza, młodzik i młodziczka”.

- Tym razem mamy formalne rozstrzygnięcie, a nie finał zmagań na boisku, ale nasz wcześniejszy dorobek zapewnił nam srebrny medal - powiedział Maciej Helman, trener gorzowskiej drużyny. - Poprawiliśmy się w stosunku do poprzedniego roku o jedno miejsce i mam nadzieję, że w kolejnym sezonie znów powalczymy o najwyższe laury.

Seniorska drużyna unihokeistów I LO UKS Floorball Gorzów zakończyła rozgrywki ekstraklasy jeszcze przed epidemią koronawirusa, ostatecznie lądując na siódmej pozycji. Nie odbyły się dodatkowe mecze o mistrzostwo Polski. Złoto trafiło do Górali Nowy Targ, srebro do Bankówki Zielonka, a na trzecim miejscu sklasyfikowano dwa zespoły - Olimpię Łochów i Gorący Potok Nowy Targ.

Pewne jest, że gorzowianie wystartują w elicie w następnym sezonie. Rozgrywki ruszą prawdopodobnie we wrześniu.

KOŃCOWA TABELA MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW STARSZYCH:

  • 1. UKS Bankówka Zielonka 8 24 2,82352941
  • 2. I LO UKS FLOORBALL GORZÓW 8 21 2,47058824
  • 3. SKS Olimpia Łochów 11 20 2,35294118
  • 4. UKS Fenomen Babimost 7 18 2,11764706
  • 5. Aligator UKS Chwarzno Gdynia 11 13 1,52941176
  • 6. UKS Błyskawica Niechanowo 11 3 0,35294118
  • 7. Spartakus Sicienko TLU Toruń 8 3 0,35294118
  • 8. UKS Absolwent Siedlec 4 0 0

Ostatnia rubryka to liczba punktów dzielona przez średnią liczbę spotkań; uwzględniono rundę zasadniczą oraz wyniki półfinału A, w tym przypadku współczynnik 8,5 (średnia spotkań).

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej