Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Od tego roku wszyscy musimy segregować śmieci. Większa jest też liczba frakcji, czyli rodzajów odpadów, które musimy wydzielić. To zmusza do wygospodarowania miejsca w przestrzeni domowej na dodatkowe pojemniki, worki i śmietniki. A to staje się nie lada wyzwaniem. Czy trzeba projektować kuchnię na nowo? Może nie….

Wśród gorzowian są z pewnością pomysłowi architekci kuchennej przestrzeni, którzy podzielą się swoimi pomysłami jak sobie poradzić z ekowyzwaniem. Spółka miejska Inneko wraz z urzędem miasta namawiają gorzowian, aby opowiedzieli swoją historię i ogłaszają konkurs na „Eko-bohatera”.

W konkursie są dwie kategorie: na najlepszy film instruktażowy oraz zdjęcie na najciekawszy sposób domowej selekcji odpadów. W każdej kategorii przewidziana jest nagroda główna, w pierwszej (film) kamera GoPro, w drugiej (zdjęcie) profesjonalny aparat fotograficzny. Przyznane zostaną również wyróżnienia. Autorzy wyróżnionych prac otrzymają pakiety gadżetów od spółki Inneko i Miasta.

Prace konkursowe w dwóch kategoriach: film i zdjęcie, można nadsyłać na adres e-mail marketing@inneko.pl lub w wiadomości prywatnej na profil na Facebooku „Inneko” do 14 czerwca 2020 r.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.