Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na piłkarskie mecze o coś w naszym regionie czekamy od listopada ub.r. Koronawirus na długie tygodnie zamroził sport wszelaki. Na szczęście obostrzenia są powoli zdejmowane, tym bardziej że woj. lubuskie jest wolne od wirusa. Od dziś można wznowić treningi w halach, a na podzielonym boisku piłkarskim na otwartym powietrzu mogą już ćwiczyć nawet 32 osoby plus 6 trenerów.

Lubuski Związek Piłki Nożnej oficjalnie ogłosił awanse Warty Gorzów z czwartej ligi, Czarnych Browar Witnica i Stali Sulęcin z klasy okręgowej, Celulozy Kostrzyn, GKP Pszczew i rezerw Warty z klasy A, a także Iskry Głuchowo, Warty Wawrów i Stilonu II z klasy B.

- Liczyliśmy, że wszystkie sprawy uda się załatwić na boisku, ale tak się niestety nie stało. Patrzymy już wyłącznie do przodu, bo bardzo stęskniliśmy się za meczami o punkty - mówił trener Stilonu Kamil Michniewicz.

Zgadzamy się i również żałujemy, bo cały czas mamy wrażenie, że w tych wyjątkowych okolicznościach warto było dać przykład innym i te wiosenne kolejki, choć część z nich, rozegrać. Zmienić formułę rundy rewanżowej. Patrząc na aktualną sytuację z epidemią koronawirusa i zdejmowane obostrzenia, spokojnie był na to czas. Szansa na normalność.

Zapowiada się, że do normalności zaczniemy wracać 18 lipca. Od tego dnia ma być dogrywany lubuski Puchar Polski z sezonu 2019/20. W 1/8 finału Warta Gorzów ma zagrać na wyjeździe z Błękitnymi Lubięcin, a Stilon Gorzów z Pogonią w Skwierzynie.

Ćwierćfinały są wpisane w kalendarz na 22 lipca, półfinały na 29 lipca, a finał ma zostać rozegrany 12 sierpnia w Zbąszynku.

W ramowym terminarzu rundy jesiennej nowego sezonu 2020/21 start lubuskiej czwartej ligi jest wyznaczony na weekend 25-26 lipca, która wstępnie aż do 22 listopada ma rozegrać 19 kolejek.

Na pewno dłużej na pierwszy mecz ligowy w trzeciej lidze poczekają warciarze. Dopiero 26 lipca mają zostać zakończone obecne rozgrywki na piłkarskim drugoligowym froncie, które będą dogrywane od początku czerwca. Wtedy spadkowicze zostaną dołączeni do grup trzeciej ligi według klucza regionalnego (do ligi interesującej gorzowian może spaść Skra Częstochowa). Sezon 2020/21 z udziałem Warty ruszy zatem najwcześniej w połowie sierpnia.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.