Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do tragicznego wypadku doszło dziś ok. godz. 5.20 na drodze powiatowej między Żabicami a Górzycą (pod Kostrzynem nad Odrą). Osobowy ford, którym jechała trójka nastolatków, wypadł z drogi.

– Kierowca stracił panowanie nad samochodem. Wypadł z drogi, zahaczył o dwa przydrożne drzewa i uderzył w betonowy murek. Siła uderzenia była tak duża, że na miejscu zginęły trzy osoby: kierowca i dwóch pasażerów – opowiadał nadkom. Marcin Maludy, rzecznik prasowy KWP w Gorzowie. - Z racji wieku nie mogli jeszcze posiadać uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. To dwóch 16-latków i jeden 15-latek. Olbrzymi dramat, który nie powinien mieć miejsca. Pytania o okoliczności tej tragedii znajdą odpowiedź po analizie materiałów, śladów i dowodów zabezpieczonych na miejscu przez policjantów i prokuratora ze Słubic.

Na miejsce sprowadzono policyjnego psychologa, który był do dyspozycji rodzin. Zasadne z pewnością jest pytanie jak młodzi weszli w posiadanie kluczyków i auta. Słubiccy policjanci pod nadzorem prokuratury będą to ustalać.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.