Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nadinsp. Helena Michalak, była już szefowa lubuskiej policji, która w piątek przeszła oficjalnie na emeryturę, doczekała się jeszcze końca inwestycji, która była jej oczkiem w głowie. Zabiegała o nią jeszcze jako zastępczyni komendanta wojewódzkiego policji w Gorzowie, odpowiedzialna za nadzorowanie pionu logistyki, a potem jako zastępczyni komendanta głównego policji. Dokończyła sprawę po powrocie do Gorzowa, kiedy została komendantem wojewódzkim policji.

Rozbudowa była przeprowadzona w ramach Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020. Projekt budowlany powstał w Pracowni Architektonicznej „Archimedia” z Poznania, a we wrześniu 2018 r. firma Mirbud SA (ta firma buduje w Gorzowie również Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu) przejęła plac budowy.

 

Przez półtora roku powstał budynek administracyjno-biurowy ze strzelnicą, budynek techniczno-warsztatowy, zespół garażowo-gospodarczy z myjnią dla samochodów służbowych, wiaty, parkingi oraz infrastruktura techniczna. Prace budowlane zostały zakończone w pierwszym kwartale 2020 r., a wszystko, wraz z wyposażeniem, kosztowało ponad 37 mln zł brutto.

Inwestycja powiązana z nowym zagospodarowaniem terenu dodatkowo ujednoliciła cały kompleks Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie przy ul. Kwiatowej. Obiekty nawiązują architektoniczne do istniejącego budynku KWP.

Konieczna była zwłaszcza budowa strzelnicy. W powiecie gorzowskim brak było takiej bazy do ćwiczeń, gdzie policjanci mogliby sprawdzać i doskonalić umiejętności strzeleckie. Musieli więc wyjeżdżać do sąsiednich jednostek.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.