Miasto ogłosiło przetarg na modernizację stadionu lekkoatletycznego przy ulicy Krasińskiego. Firmy mogą składać oferty na roboty budowlane do 20 maja.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na razie wszystko toczy się jak przed pandemią. Zaplanowane w budżecie inwestycje realizowane są zgodnie z planem, choć pewnie z niektórych miasto będzie musiało zrezygnować. Nie dotyczy to raczej projektów, na które miasto starało się o dofinansowanie i je dostało. A takim jest przebudowa stadionu LA.

Ogłoszono przetarg na wykonanie inwestycji. Oferty można składać do 20 maja i tego też dnia przekonamy się, czy są chętni i jakie warunki proponują. Obiekt ma być oddany do użytku pod koniec października przyszłego roku.

Jaki będzie ten stadion?

Na głównej arenie, w miejscu istniejącej płyty boiska piłkarskiego, planuje się budowę nowej, ośmiotorowej bieżni lekkoatletycznej. Będzie także rów z wodą do biegów z przeszkodami, dwukierunkowa dwuścieżkowa skocznia do skoku w dal i trójskoku, taka sama skocznia jednościeżkowa i dwie skocznie do skoku wzwyż. Ponadto stadion będzie wyposażony w dwie dwukierunkowe skocznie do skoku o tyczce. Sektor rzutów wewnątrz bieżni składał się będzie z dwóch rzutni do rzutów oszczepem, dwóch rzutni do pchnięcia kulą, rzutni do rzutów dyskiem i młotem wraz z klatką o wysokości 7/10 m. Boiska będą miały nawierzchnię z trawy naturalnej z systemem zraszania i drenażem, a żelbetowe trybuny zostaną przebudowane.

Na boisku piłkarsko-lekkoatletycznym zaplanowano urządzenia lekkoatletyczne do rozgrzewki. Będą więc bieżnia czterotorowa, rozgrzewkowe rzutnie do pchnięcia kulą, rzutu dyskiem i młotem, do rzutu oszczepem, a także rozgrzewkowa skocznia do skoku wzwyż.

To wszystko, razem z całą infrastrukturą techniczną do utrzymania stadionu i m.in. oświetleniem koniecznym do organizacji zawodów, ma kosztować ponad 13 mln zł, w tym mieści się 5,5 mln zł od Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach „Programu o szczególnym znaczeniu dla sportu”. Dofinansowanie miasto ma wykorzystać w latach 2020-2022.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem