Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Otwarte będą następujące wypożyczalnie w głównym budynku biblioteki: wypożyczalnia główna, dziecięca, naukowa, Oddział Zbiorów Audiowizualnych oraz Ośrodek Aktywności i Integracji.

W dniach 4-6 maja wypożyczalnie w Bibliotece Herberta otwarte będą dla czytelników w godz. 10-15 (w godz. 12-12.30 będzie przerwa techniczna).

Czytelnia książek, czytelnia czasopism, czytelnia regionalna będą natomiast nadal nieczynne do odwołania.

W otwieranych wypożyczalniach wprowadzono brak wolnego dostępu do półek, obowiązują również w całym obiekcie rygory sanitarne (maseczki, odstęp, dezynfekcja rąk). Oddawane przez nas książki czy materiały audiowizualne są poddawane następnie dwutygodniowej kwarantannie.

Przed odwiedzinami w książnicy warto obejrzeć dowcipny filmik nakręcony przez bibliotekę o regulaminie korzystania z wypożyczalni.

 

Jak wybrać książki do wypożyczenia?

Można je zamawiać z domu poprzez zalogowanie się w katalogu, aplikacji lub dzwoniąc do wybranej wypożyczalni. Pozwoli to bibliotekarzom przygotować wybrane przez nas książki, zanim przyjdziemy do gmachu biblioteki. To ważne, bo w całym budynku może przebywać jednocześnie tylko 20 osób, a do wypożyczalni wchodzi się pojedynczo.

Aby usprawnić obsługę, bibliotekarze zalecają, aby wybierać książki i płyty z katalogu elektronicznego dostępnego na stronie www.wimb.gorzow.pl.

W sprawie literatury potrzebnej przy pisaniu pracy naukowej można napisać maile na adres: wypozyczalnia.naukowa@wimbp.gorzow.pl. Bibliotekarze przygotują wskazane pozycje i poinformują o terminie ich odbioru.

Jeśli natomiast chcemy przedłużyć wypożyczenie książki, możemy to zrobić sami, korzystając z katalogu na stronie www.wimb.gorzow.pl, aplikacji mobilnej WIMBP Gorzów-mPROLIB albo dzwoniąc do wybranej agendy lub filii. Przydatny spis telefonów:

Wypożyczalnia Główna – 95 727 70 77

Wypożyczalnia Naukowa – 95 727 70 60

Oddział Dziecięcy – 95 721 58 49.

Mimo częściowego otwarcia biblioteki warto zaglądać też na kanał YouTube książnicy, gdzie znajdziemy m.in. kolejne części akcji "Czytanie bez publiczności" lub czytane przez samego autora "Żgajoki i inne opowiadania" Romana Habdasa, najnowszą pozycję wydaną przez Bibliotekę Herberta.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.