Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Zielona ławeczka” to konkurs dla tych, którzy lubią ładnie mieszkać i brać sprawy w swoje ręce.

Wprawdzie teraz nie możemy zbytnio wychodzić i spotykać się na podwórkach, ale możemy jakoś o nie zadbać. Taką możliwość daje konkurs "Zielona ławeczka". - Przeznaczony jest dla grup sąsiedzkich, które chcą, żeby przestrzeń przed ich domami stała się zielonym zakątkiem - miejscem spotkań i odpoczynku od miejskiego zgiełku - mówi Iga Kalbarczyk z miejskiego Biura Rewitalizacji i Konsultacji Społecznych.

Jak wziąć udział w konkursie?

Konkurs to przy okazji również integracja społeczności. Trzeba bowiem zaangażować sąsiadów, stworzyć Zespół Sąsiedzki, w którym podzielą się zadaniami, a także zaangażować w projekt administratora terenu.

Potem należy przedstawić obecny stan, opisać swoją okolicę i miejsce wybrane do modernizacji, do opisu załączyć plan i zdjęcia terenu. Potem czas na projekt i kosztorys. Wskazówki do tego można znaleźć na stronie konkursu. Trzeba też przedstawić harmonogram realizacji na wiosnę i lato, zaplanować krok po kroku poszczególne zadania, czas i osoby, która się tym będą zajmować. Potem konieczny jest też harmonogram pielęgnacji (jesień-zima), czyli tego, jak w kolejnych miesiącach będziecie dbać o wasz miniogród.

Szczegóły konkursu można znaleźć na stronie www.zielonalaweczka.pl. Można tam znaleźć również wiele wskazówek i przykładów, które będą pomocne podczas tworzenia wniosku.

Każdy zespół ma szansę na zdobycie grantu w wysokości 1200 zł oraz nagrody rzeczowe - ławki parkowe. Do 7 czerwca można rejestrować zespół i zgłosić projekt.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.