Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przebudowa ulicy Śląskiej, na odcinku od Towarowej do Wału Poprzecznego, wymusiła wprowadzenie na Zawarciu nowej organizacji ruchu dla mieszkańców i autobusów MZK. Teraz trzeba zdecydować, czy te rozwiązania pozostaną, czy wrócimy do sytuacji sprzed przebudowy, czy też poszukamy jakiegoś kompromisu.

Zanim władze miasta podejmą ostateczną decyzję w sprawie układu komunikacyjnego w tym rejonie miasta, proszą gorzowian o opinie. Do końca kwietnia (30 kwietnia, godz. 23.59) można swoje propozycje wysłać mailem na adres wdr@um.gorzow.pl. Magistrat sam przedstawia trzy rozwiązania . - Wystarczy wskazać któreś z nich, ale chętnie przeczytamy, z jakiego powodu właśnie ten wariant jest najlepszy - zachęca Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Zaznacza, że funkcjonujące obecnie rozwiązanie jest chwalone przez część mieszkańców, głównie ze względu na wprowadzony układ dróg jednokierunkowych. Ale też właśnie jednokierunkowe ulice budzą niezadowolenie innych, ze względu na pokonywanie dodatkowych kilometrów. Ci postulują przywrócenie wcześniejszego systemu, opartego na ruchu dwukierunkowym.

- Obecnie na przebudowę ulicy Fabrycznej, poszerzenie drogi czy budowę zatok postojowych, co byłoby najlepszym rozwiązaniem, nie ma pieniędzy - zaznacza Rafał Krajczyński.

Warianty dla Zawarcia

Urząd miasta przedstawia trzy warianty układu komunikacyjnego w tej części miasta. Oto one:

Wariant 1

Wariant 1Wariant 1 Fot. Urząd Miasta Gorzowa

Jak podczas przebudowy Śląskiej utrzymanie ruchu jednokierunkowego na Fabrycznej (od ronda ks. Sadownika do Waryńskiego) i Waryńskiego (od Fabrycznej do Śląskiej).

Wariant 2

Wariant 2Wariant 2 Fot. Urząd Miasta Gorzowa

Przywrócenie układu komunikacyjnego sprzed przebudowy Śląskiej, tzn. przywrócenie ruchu dwukierunkowego na ww. odcinkach ulic.

Wariant 3

Wariant 3Wariant 3 Fot. Urząd Miasta Gorzowa

Modyfikacja poprzednich zakładająca, iż ulica Fabryczna od ronda ks. Sadownika do Waryńskiego będzie dwukierunkowa, a dalej (tak jak i Waryńskiego) jednokierunkowa.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.