Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Właśnie formalne przyjęcie programu wsparcia „Gorzowska dycha” było głównym punktem piątkowej sesji. Program został wypracowany w ostatnich tygodniach przez prezydenta wspólnie z radnymi. Ma na celu pomoc gorzowskim przedsiębiorcom i pracodawcom w utrzymaniu miejsc pracy i przezwyciężenie skutków pandemii.

„Gorzowska dycha” obejmuje m.in. umorzenia czynszów w lokalach miejskich, opłat za użytkowanie gruntów, ogródki gastronomiczne za grosz, a także ulgi w podatkach i opłatach miejskich. Przewiduje też bezpośrednie wsparcie, np. na częściowe finansowanie wynagrodzeń pracowników czy pomoc dla samozatrudnionych. Na program radni przeznaczyli 10 mln zł, z tego 8 mln zł to koszty ulg w opłatach i podatkach, a 2 mln zł to specjalny fundusz pomocowy.

CZYTAJ TAKŻE: Twist przejechał koło katedry

Oprócz głosowania nad „Gorzowską dychą” radni przyjęli uchwałę nadającą skrzyżowaniu przy ul. Dekerta nazwę „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. „Zmiana nazwy pozwoli uhonorować i podziękować WOŚP oraz wszystkim wolontariuszom, za pomoc okazaną gorzowskiemu szpitalowi” – czytamy w uzasadnieniu uchwały rady miasta.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.