Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ministerstwo Zdrowia uaktualniło swoje oficjalne dane o liczbie zarażonych koronawirusem w sobotę o godz. 10. W tej chwili łączna liczba zakażonych w Polsce to 8563 osoby, niestety 339 osób zmarło.

W związku z koronawirusem w szpitalach w Polsce przebywa 2725 osób, ponad 118 tys. jest w kwarantannie - wynika z oficjalnych danych Ministerstwa Zdrowia według stanu na poranek 18 kwietnia. Do tej pory wyzdrowiało 981 osób.

W Lubuskiem oficjalna liczba zakażonych ostatnio nie zmieniła się, to jest ciągle 81 osób. Nas cieszą minusowe testy dwojga mieszkańców z powiatu gorzowskiego. Mężczyzna i kobieta wygrali walkę z koronawirusem.

- Jedyny pacjent przyjęty do naszego szpitala, z dodatnim wynikiem został w piątek wypisany do domu, dwa wyniki przy wypisie były ujemne - poinformował Robert Surowiec, wiceprezes gorzowskiego szpitala. - Sygnalizowałem, że chcemy zwiększyć ilość testów. W piątek rozpoczął się proces pobierania wymazów od pracowników medycznych naszego szpitala. Przebadamy wszystkich, którzy mają kontakt z pacjentami. Dzień minął bez dodatnich wyników i niech tak skończy się weekend.

Surowiec był również w Zielonej Górze: - Sala kolumnowa, gdzie zwykle odbywają się sesje sejmiku zamienia się w wielki magazyn środków dla szpitali. Brawo zarząd województwa. Serdecznie dziękuję także wszystkim, którzy cały czas wspierają nasz szpital.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.