Radio Dym to cykl czterech internetowych prezentacji poświęconych poszukującej muzyce elektronicznej oraz dźwiękowym eksperymentom. Na transmisję z Sejfu zapraszają wspólnie Miejski Ośrodek Sztuki oraz gorzowska oficyna wydawnicza Dym.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Serię czterech wydarzeń online organizowanych przez Dym i Miejski Ośrodek Sztuki w kwietniu i maju rozpocznie już w ten piątek koncert projektu WD30. Początek 17 kwietnia o godz. 18.30, a Radio Dym Online będzie nadawać na żywo z gorzowskiego Sejfu (czyli z klubu w Łaźni Miejskiej).

Kolejne wydarzenia Radia Dym Online można zapisać w kalendarzu pod datami: 24 kwietnia, 1 maja i 8 maja, zawsze na żywo o godz. 18.30. Wkrótce więcej informacji o kolejnych prezentacjach. A teraz kilka słów o piątkowej propozycji.

WD30 to projekt Mateusza Rosińskiego, wcześniej znany jako wrong dials. Obecna koncepcja to organizm współpracujący z innymi muzykami oraz artystami wizualnymi, czasem po prostu solo. WD30 koncentruje się głównie na improwizacji, nie stroni jednak od działań konceptualnych. Rosiński współtworzy również zespół Dynasonic, jest założycielem oficyny wydawniczej i festiwalu Dym oraz prowadzi przestrzeń artystyczną Sejf w Gorzowie. W piątek WD30 zaprezentuje się jako duet stworzony z Cezarym Rosińskim, działaczem wrocławskiej sceny niezależnej, twórcą inicjatywy Wkurvv oraz członkiem zespołu Młyn.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem