Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

#RazemwKryzysie to gorzowski projekt, którego celem jest wsparcie lokalnego biznesu. Polega na sprzedaży przez lokalnych przedsiębiorców bonów o różnych nominałach na dowolne produkty i usługi z odroczonym terminem realizacji. Umożliwienie takiego sposobu dystrybucji produktów i usług pozwoli generować przychód pozwalający przedsiębiorcy przetrwać czas przymusowego przestoju. Kupiony voucher nabywcy będą mogli wykorzystać w późniejszym terminie. Sprzedaż bonów będzie odbywać bezpośrednio pomiędzy przedsiębiorcą a klientem.

- Akcja ta może przynieść skutek tylko poprzez wspólne szerokie zainteresowanie po obu stronach: przedsiębiorców i klientów. Dużą rolę mogą odegrać tu też wszelkie instytucje skupiające wokół siebie biznes, które zachęcamy do współpromowania projektu - przekonuje Jacek Gumowski, dyrektor Wydziału Obsługi Biznesu i Inwestora.

Wśród pierwszych uczestników akcji są sklepy, restauracje i kawiarnie. To tam już dziś mieszkaniec Gorzowa lub inny zainteresowany klient może kupić bon na usługę lub towar, zapłacić dziś, a zrealizować go po zakończeniu obowiązywania ograniczeń, związanych z epidemią.

Oto lista pierwszych uczestników akcji:

sklep Perełka,

restauracja Pizza Nocną Porą,

Pizzeria Europejska,

KSK Pretor,

Restauracja JAWA Sp. z o.o.,

Tania Księgarnia,

City Invest Agnieszka Rackiewicz,

sklep myśliwski DarzBor.com.pl,

restauracja Dobre Koryto,

Studio Kulinarne Let’s cook Monika Reinhardt

Cukiernia Marina,

PerMamnia,

Con-Tra Sp. z o.o.

Akcja #RazemwKryzysie ruszyła niespełna tydzień temu. Wszelkie informacje dotyczące projektu można znaleźć na stronie gorzow.pl w zakładce "#RazemwKryzysie" tutaj oraz na dedykowanej akcji stronie na Facebooku.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.