Koronawirus. Kapłani z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej na pomoc lubuskim szpitalom przekażą 176 tys. zł. Pieniądze zebrano w czasie jałmużny wielkanocnej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

O zebranych pieniądzach na pomoc szpitalom w woj. lubuskim mówił w homilii ks. Tadeusz Lityński, biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, podczas mszy świętej transmitowanej z kościoła w Paradyżu, gdzie mieści się wyższe seminarium duchowne.

- Chcę publicznie podziękować kapłanom za ten dar. Chcę to zrobić publicznie. Ta oddolna inicjatywa, w ciągu krótkiego czasu i w tych niełatwych warunkach, przyniosła owoc. Pieniądze, 176 tys. zł, zostaną przekazane na wsparcie szpitali i służb medycznych w naszej diecezji – mówił biskup Lityński.

Z zebranych pieniędzy Caritas kupi środki ochronne, dezynfekujące oraz najbardziej potrzebny do leczenia sprzęt, o jaki proszą dyrektorzy szpitali - informuje Caritas diecezjalny.

Pieniądze na pomoc szpitalom zebrano w ramach jałmużny wielkanocnej. To ogólnopolska akcja charytatywna o charakterze ekumenicznym. Biorą w niej udział także kościoły prawosławne i ewangelickie.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej