Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Trzecie, ostatnie posiedzenie zespołu odbyło się w formie telekonferencji i i wkrótce zostanie opublikowana lista pozytywnie i negatywnie zaopiniowanych wniosków.

Wtedy też mieszkańcy zostaną poinformowani o dalszych etapach tej edycji Budżetu Obywatelskiego. Z pewnością dalsza realizacja będzie inna od dotychczasowych edycji.

- Biuro rewitalizacji i konsultacji społecznych UM jest przekonane, że pomimo niesprzyjającej sytuacji związanej z epidemią razem z gorzowianami uda się pokonać przeciwności i kolejne zadania, które zmieniają nasze najbliższe otoczenie na lepsze i bardziej przyjazne, zostaną w przyszłym roku zrealizowane - stwierdza Barbara Bednarz z biura rewitalizacji i konsultacji społecznych.

Budżet Obywatelski to coroczna dyskusja i decydowanie mieszkańców, na co należy wydać część pieniędzy z budżetu miasta. To już dziewiąta edycja, a zadania wybrane będą realizowane w 2021 r.

Do wydania będzie prawie 7 mln zł, w tym 6,3 mln zł na realizację zadań i 685 201 zł na rezerwę na różnice poprzetargowe.

Na tzw. zadania twarde, czyli inwestycyjne, w poszczególnych rejonach miasta (Zamoście, Zakanale, Śródmieście/Centrum, Piaski, Staszica, Wieprzyce, Manhattan, Górczyn, Osiedle Słoneczne, Dolinki) jest po 441 tys. zł i po 22 tys. na zadanie miękkie (inicjatywy społeczne, kulturalne, sportowe itp.).

Osobno wybierane są przedsięwzięcia w kategorii oświatowej: w tej kategorii na zadania inwestycyjne jest 1,26 mln zł, a na zadanie miękkie 22 tys. zł. Gorzowianie wybierają też przedsięwzięcia w kategorii Ogólnomiejskiej. Tu na inwestycje przeznaczono 567 tys. zł, a na projekty miękkie 63 tys. zł.

Po weryfikacji zgłoszonych zadań odbędzie się głosowanie, które na razie zaplanowane jest we wrześniu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.